Rasiak podpisał kontrakt

Kilka dni po wyjeździe do Włoch Grzegorz Rasiak podpisał kontrakt ze Sieną i stał się szóstym w historii Polakiem, który może zagrać w Serie A.

Wcześniej w lidze włoskiej występowali Zbigniew Boniek (Juventus i Roma), Władysław Żmuda (Verona i Cremonese), Dariusz Adamczuk, Piotr Czachowski (Udinese) oraz Marek Koźmiński (Udinese i Brescia).

Reklama

Podpisanie kontraktu opóźniło się o kilka dni ze względu na aferę z ustawianiem meczów - informuje "Fakt". Ostatecznie obie strony złożyły podpisy na trzyletniej umowie.

Rasiak, który we Włoszech przebywa z żoną, w piątek wróci do kraju, by rozpocząć przygotowania do definitywnej przeprowadzki. Siena wznowi treningi 15 lipca.

- Siena to miasto uniwersyteckie. Przyjeżdżają tu ludzie z całego świata uczyć się języka. Może z żoną zapiszemy się na jakieś kursy. Cieszę się, że mój 1,5-roczny synek pozna od małego nową kulturę. Muszę też dowiedzieć się, od jakiego wieku można tutaj zapisywać dzieci do szkółki piłkarskiej. Bo już mocno kopie piłkę, a ja to zaczynałem robić dopiero jak miałem 3 lata. To znaczy, że może być dwa razy lepszy ode mnie. A jak do tego dojdzie włoskie szkolenie... - powiedział "Faktowi" Rasiak.

INTERIA.PL/Fakt
Dowiedz się więcej na temat: Grzegorz Rasiak

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje