Radolsky: To musi zrobić wrażenie

- Jest to dobry wynik nie tylko dla Groclinu, ale dla całej polskiej piłki. Groclin grał lepiej niż Hertha. W dwóch meczach nie straciliśmy ani jednej bramki z drużyną niemiecką i to musi zrobić wrażenie - nie krył zadowolenia i dumy z postawy swoich podopiecznych trener Groclinu, Dusan Radolsky.

Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp. pokonał Herthę Berlin 1:0 (0:0) w rewanżowym meczu pierwszej rundy Pucharu UEFA i wywalczył awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Reklama

- W przerwie meczu powiedziałem piłkarzom, że w drugiej połowie musimy zagrać nieco ostrożniej, aby nie stracić bramki. Po meczu w Budapeszcie i dzisiejszym dam reprezentantom odpocząć, przejdą odnowę biologiczną przed spotkaniem ligowym z Amiką Wronki - powiedział po meczu słowacki szkoleniowiec piłkarzy z Grodziska.

Ogromnej radości nie ukrywał również prezes Groclinu, Zbigniew Drzymała. - Dla mnie i mojej rodziny jest to szczególny moment. Ten dzień zapamiętam do końca życia i będę miał o czym opowiadać swoim wnukom. To historyczny moment w ponad 80-letniej historii naszego klubu i w pierwszym starcie w pucharze UEFA trafiamy do drugiej rundy. Po Hercie może być nawet Borussia Dortmund - życzył sobie włodarz zespołu z Grodziska.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: bramki | Groclin

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama