Puchar Włoch: Lazio w ćwierćfinale, Inter za burtą

Lazio Rzym, następny rywal Wisły Kraków w Pucharze UEFA, awansowało do ćwierćfinału Pucharu Włoch.

W rewanżowym meczu 1/8 finału tych rozgrywek biancocelesti wygrali na wyjeździe z Empoli 2:1. W pierwszym meczu również lepsi byli rzymianie (2:0).

Podopieczni Roberto Manciniego objęli prowadzenie tuż przed przerwą po trafieniu Chiesy, który wymanewrował obrońców i trafił do siatki. Chiesa był także współautorem drugiego gola. W 63. minucie napastnik Lazio celnie dośrodkował, a Pancaro głową pokonał Cassano. Wynik meczu na 1:2 ustalił kilka minut później Grieco.

Wyniki meczów rewanżowych 1/8 finału

Empoli - Lazio 1:2 (0:1)

Bramki: Grieco (70) - Chiesa (44), Pancaro (63)

Pierwszy mecz: 2:0 dla Lazio. Awans - Lazio.

Roma - Triestina 1:1 (1:0), karne 5:2

Bramki: Maietta (33-samob.) - Fava (70).

Pierwszy mecz: 1:1. Awans - Roma.

Bologna - Vicenza 0:2 (0:0)

Bramki: Sgrigna (88), Schwoch (90-karny)

Pierwszy mecz: 1:1. Awans - Vicenza.

Juventus - Reggina 0:1 (0:1)

Bramka - Maffucci (22).

Pierwszy mecz: 2:1 dla Juve. Awans - Juventus.

Chievo - Piacenza 0:0

Pierwszy mecz: 1:1. Awans - Chievo.

AC Milan - Ancona 5:1 (4:0)

Bramki: Ganz (7), Rui Costa (9), Tomasson 2 (11 i 39), Leonardo (88) - Borriello (69).

Pierwszy mecz: 1:1. Awans - AC Milan.

Perugia - Sampdoria 2:0 (1:0)

Bramki: Vryzas (44), Miccoli (90).

Pierwszy mecz: 1:1. Awans - Perugia.

Inter - Bari 1:2 (0:0)

Bramki: Conceicao (56) - Gamarra (59-samob.), Spinesi (90)

Pierwszy mecz: 1:0 dla Bari. Awans - Bari.

Dowiedz się więcej na temat: Bari | Puchar | bramki | inter | mecz | awans | Lazio Rzym