Puchar UEFA: Wygrana Herthy, gole Olisadebe

Obrońca Dick van Burik zdobył gola w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, zapewniając ekipie Herthy Berlin wygraną 3:2 nad Boavistą Porto w pierwszym meczu IV rundy Pucharu UEFA.

Goście z Portugalii dwukrotnie odrabiali w tym meczu straty i wydawało się, że dowiozą remis do końca, ale van Burik potężnym strzałem z woleja dał cenne zwycięstwo berlińczykom. W barwach gospodarzy nie zagrał kontuzjowany Bartosz Karwan.

W Atenach Panathinaikos wygrał z Anderlechtem Bruksela 3:0 (1:0). Gospodarze dominowali przez cały mecz, a do zwycięstwa poprowadził grecki klub Emmanuel Olisadebe. Reprezentant Polski wykorzystał podanie Sotirisa Kyrgiakosa w 12. minucie i strzelił pierwszego gola dla gospodarzy.

W 60. minucie Olisadebe wyłożył piłkę Nikosowi Liberopoulosowi, a ten z bliska wbił piłkę do siatki Anderlechtu. Olisadebe ustalił wynik na 17 minut przed końcem spotkania, kiedy pokonał Daniela Zitkę strzałem z 15 metrów.

Sami Hyypia zapewnił zwycięstwo Liverpoolowi w wyjazdowym meczu z Auxerre. Kapitan "The Reds" pokonał Fabiena Coola w 72. minucie wykorzystując podanie Danny'ego Murphy. W końcówce spotkania przed stratą bramki uratował gości Jerzy Dudek. Bramkarz reprezentacji Polski w 83. minucie obronił uderzenie z bliska Banjaniego Mwaruwariego.

Wyniki 1. meczów Pucharu UEFA

Hertha Berlin - Boavista Porto 3:2 (2:1)

Bramki: dla Herthy - Alex Alves - dwie (15, 43), Dick van Burik (90); dla Boavisty - Alexandre Goulart (80).

Sędziował: Graham Barber (Anglia). Widzów: 14 000.

Panathinaikos Ateny - Anderlecht Bruksela 3:0 (1:0)

Bramki: Emmanuel Olisadebe - dwie (12, 73), Nikos Liberopoulos (62)

Slavia Praga - Besiktas 1:0 (0:0)

Bramka: Tomas Dosek (62); czerwona kartka - Carlos Zago (Besiktas, 84).

AJ Auxerre - FC Liverpool 0:1 (0:0)

Bramka: Sami Hyypia (73).

Malaga - AEK Ateny 0:0

Sędziował: Zeljko Siric (Chorwacja). Widzów: 9000.

Celtic Glasgow - VfB Stuttgart 3:1 (2:1)

Bramki: Celtic - Paul Lambert (36), Shaun Maloney (45), Stilian Petrov (68); VfB Stuttgart - Kevin Kuranyi (27). Czerwona kartka: Marcelo Bordon (VfB Stuttgart, 17). Widzów 59 tys.

FC Porto - Denizlispor 6:1 (0:0)

Bramki: dla Porto - Nuno Capucho (48), Derlei Silva (53), Ricardo Costa (64), Edgaras Jankauskas (69), Deco Souza (74), Dimitrij Alejniczew (82); dla Denizlisporu - Roman Kratochvil (78).

INTERIA.PL/AP/PAP
Dowiedz się więcej na temat: wygraj | Berlin | stuttgart | Porto | bramki | gole | wygrana | Puchar | puchar UEFA | UEFA | Emmanuel Olisadebe