Puchar UEFA: Wygrana Borussii, remis Parmy z Broendby

Borussia Dortmund wygrała w Kopenhadze z tamtejszym FC 1:0 w pierwszym meczu trzeciej rundy piłkarskiego Pucharu UEFA. O zwycięstwie gości zdecydował gol Herrlicha w ostatniej minucie gry.

Oba zespoły całą drugą połowę grały w "10", bowiem tuż przed przerwą z boiska usunięci zostali Poulsen (FC Kopenhaga) i Koller.

Inny zespół ze stolicy Danii wywiózł cenny remis z gorącego terenu w Parmie. Broendby zremisowało 1:1, dzięki bramce zdobytej w 90. minucie przez Nordina z rzutu karnego. Gospodarze prowadzili już od 1. minuty, a gol dla nich padł po samobójczym trafieniu Johansena.

Wyniki pierwszych meczów III rundy P.UEFA

FC Kopenhaga - Borussia Dortmund 0:1 (0:0)

Bramka: Heiko Herrlich (90).

Czerwone kartki: Christian Poulsen (45-FC Kopenhaga), Jan Koller (45-Borussia) Sędziował: Michael Riley (Anglia). Widzów: 18 620.

AC Parma - Broendby Kopenhaga 1:1 (1:0)

Bramki: dla Parmy - Dan Anton Johansen (1-samobójcza); dla Broendby - Cristen Nordin (90-karny)

Czerwona kartka: Junior (90-Parma). Sędziował: Konrad Plautz (Austria)

Servette Genewa - Hertha Berlin 0:0

Widzów: 8412

PAOK Saloniki - PSV Eindhoven 3:2 (2:1)

Bramki: dla PAOK - Yiasemis Yiasemakis - dwie (35, 69), Ifeani Udeze (39); dla PSV - John de Jong (20), Arnold Bruggink (81)

Sędziował: Stephane Bre (Francja). Widzów: 28 200

Slovan Liberec - Real Mallorca 3:1 (2:0)

Bramki: dla Slovana - Petr Lukas (3), Petr Johana (19), Roman Jun (50); dla Mallorki - Leonardo Biaggini (60)

Sędziował: Jacek Granat (Polska)

Club Brugge - Olympique Lyon 4:1 (1:0)

Bramki: dla Brugge - Gaetan Englebert (4), Peter van den Heyden (54), Andres Mendoza (75), Tjorven de Brul (89); dla Olympique - Pegguy Luyindula (82);

Widzów: 14 670. Sędziował: Arturo Ibanez Dauden (Hiszpania)

Grasshoppers Zurych - Leeds United 1:2 (1:0)

Bramki: dla Grasshoppers - Stephane Chapuisat (17); dla Leeds - Ian Harte (73), Alan Smith (79);

Sędziował: Lucilio Cardoso Cortez Batista (Portugalia). Widzów: 15 000.

AEK Ateny - Litex Łowecz 3:2 (3:1)

Bramki: dla AEK - Vassilis Tsartas (11-karny), Thodoris Zagorakis (18), Sotiris Konstantinidis (24); dla Liteksu - Zoran Jankovic (30), Valeriu Rachita (76); Widzów: 23 400. Sędziował: Wolfgang Stark (Niemcy).

Feyenoord Rotterdam - SC Freiburg 1:0 (0:0)

Bramka: Shinji Ono (81); Sędziował: Stuart Dougal (Szkocja).

Ipswich Town - Inter Mediolan 1:0 (0:0)

Bramka - Alun Armstrong (81)

Sędziował: Kim Milton Nielsen (Dania). Widzów: 24 569

AC Milan - Sporting Lizbona 2:0 (1:0)

Bramki - Andriy Szewczenko (37), Filippo Inzaghi (77). Sędziował: Fernandez Marin (Hiszpania)

Fiorentina - Lille 0:1

Bramka: Bakari (24)

Glasgow Rangers - Paris St. Germain 0:0

Czerwona kartka: Fernando Ricksen (79-Rangers).

Sędziował: Karl-Erik Nilsson (Szwecja). Widzów: 48 000.

FC Valencia - Celtic Glasgow 1:0 (0:0)

Bramka: Vicente (75)

Sędziował: Domenico Messina (Włochy). Widzów: 38 000

Dowiedz się więcej na temat: fc kopenhaga | dortmund | Kopenhaga | wygrana | Puchar | puchar UEFA | remis | bramki | UEFA