Puchar UEFA: Udinese - Polonia 2:0

W rewanżowym spotkaniu I rundu Pucharu UEFA Udinese pokonało warszawską Polonię 2:0 (1:0). Włosi awansowali do nastepnego etapu rozgrywek. W pierwszy pojedynek zakończył się także wygraną zespołu z Udine 1:0.

Pierwszą bramkę dla Udinese strzelił w 33. minucie Valerio Bertotto, który pokonał Mariusza Liberdę. Była to pierwsza bramka weterana obrony Udinese w jego 17. występie na europejskich boiskach. Drugiego gola cztery minuty po zakończeniu regulaminowych 90. minut zdobył Roberto Muzzi, pieczętując w ten sposób awans Włochów do drugiej rundy.

Najlepszą okazję do zdobycia bramki ze strony rzadko atakującej Polonii zmarnował w 69. minucie nigeryjski pomocnik Emmanuel Ekwueme, którego strzał obronił bramkarz gospodarzy - Luigi Turci.

Składy

Udinese: Turcci - Genaux (90 Pinzi), Sottil, Bertotto - Bisgaard, Helguera, Walem (74 Muzzi), Giannichedda, Diaz - Fiore, Sosa (78 Zamboni).

Polonia: Liberda - Żvirgżdauskas, Ciesielski, Ekwueme (76 Kaliszan) - Kiełbowicz, Bartczak, Scherfchen (78 Wieszczycki), Bąk, Dziewicki - Olisadebe, Bykowski (62 Gołaszewski).

Żółte kartki: Giannichedda, Bisgaard - Bykowski, Scherfchen. Sędziował: Young (Szkocja).

Dowiedz się więcej na temat: puchar UEFA | Puchar | polonia | UEFA | Udinese