Puchar UEFA: Rywale polskich drużyn

Wisła Płock zagra z łotewskim zespołem FK Ventspils, Groclin z litewskim Atlantasem Kłajpeda, a Dospel z macedońską Cementarnicą Skopje w rundzie kwalifikacyjnej Pucharu UEFA, zadecydowało losowanie, które odbyło się w siedzibie UEFA w Nyonie.

Wisła swoje pierwsze spotkanie rozegra 14 sierpnia na Łotwie, rewanż - dwa tygodnie później w Płocku. Również na wyjeździe rywalizację rozpocznie ekipa z Katowic. W Grodzisku Wlkp., odbędzie się natomiast pierwszy mecz pomiędzy Dyskobolią a Atlantasem.

Reklama

Wyniki losowania:

AIK Solna (Szwecja) - Fylkir Reykjavik (Islandia)

Vllaznia Shkodra (Albania) - Dundee FC (Szkocja)

Levadia Maardu (Estonia) - NK Varteks Varazdin (Chorwacja)

UE Santa Coloma (Andora) - zdobywca UEFA Fair Play w Danii

NK Zeljeznicar Sarajewo (Bośnia i Hercegowina) - Anorthosis Famagusta (Cypr)

FC Banants Erewań (Armenia) - Hapoel Tel Awiw (Izrael)

Zdobywca Pucharu Danii - Dynamo Mińsk (Białoruś)

Malmoe FF (Szwecja) - FC Portadown (Irlandia Płn.)

Dinamo Bukareszt (Rumunia) - Metalurgs Ljepaja (Łotwa)

FC La Valletta (Malta) - Neuchatel Xamax (Szwajcaria)

FC Kaernten (Austria) - UMF Grindavik (Islandia)

Viktoria Zizkov (Czechy) - Żenis Astana (Kazachstan)

FK Sarajevo (Bośnia i Hercegowina) v Sartid Smederevo (Serbia i Czarnogóra)

APOEL Nicosia (Cypr) - Derry City (Irlandia)

Litex Łowecz (Bułgaria) - Zimbru Kiszyniów (Mołdawia)

Nieman Grodno (Białoruś) - Steaua Bukareszt (Rumunia)

Etzella Ettelbruck (Luksemburg) - Kamen Ingrad (Chorwacja)

Manchester City (Anglia) - TNS Llansantffraid (Walia)

Molde FK (Norwegia) - KI Klaksvik (Wyspy Owcze)

Zdobywca 3. miejsca w Danii - TVMK Tallin (Estonia)

FK Ventspils (Łotwa) - Wisła Płock

MyPa Anjalankoski (Finlandia) - Young Boys Berno (Szwajcaria)

FC Vaduz (Liechtenstein) - Dnipro Dnipropietrowsk (Ukraina)

FC Coleraine (Northern Ireland) - Uniao Leiria (Portugalia)

Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp. - Atlantas Kłajpeda (Litwa)

Dinamo Tirana (Albania) - KSC Lokeren (Belgia)

Cwmbran Town (Walia) - Maccabi Hajfa (Izrael)

Publikum Celje (Słowenia) - Belasica Strumica (Macedonia)

Cementarnica 55 Skopje (Macedonia) - Dospel Katowice

SKM Matador Puchov (Słowacja) - Sioni Bolnisi (Gruzja)

Crvena Zvezda Belgrad (Serbia i Czarnogóra) - Nistru Otaci (Mołdawia)

Ekranas Poniewież (Litwa) - VSC Debrecen (Węgry)

FC Birkirkara (Malta) - Ferencvaros Budapeszt (Węgry)

Haka Valkeakoski (Finlandia) - Hadjuk Split (Chorwacja)

Torpedo Moskwa (Rosja) - SP Domagnano (San Marino)

Atyrau (Kazachstan) - Lewski Sofia (Bułgaria)

Olimpija Lublana (Słowenia) - Shelbourne FC (Irlandia)

RC Lens (Francja) - Torpedo Kutaisi (Gruzja)

Wicemistrz Danii - Szirak Gjumri (Armenia)

Artmedia Petrzalka (Słowacja) - F91 Dudelange (Luksemburg)

NS Runavik (Wyspy Owcze) - Lyn Oslo (Norwegia)

Dowiedz się więcej na temat: Wisła | Kłajpeda | Skopje | Chorwacja | Irlandia | Groclin | Płock | Puchar | puchar UEFA | UEFA

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje