Puchar UEFA: Porto - Polonia 6:0

W pierwszym meczu I rundy Pucharu UEFA FC Porto rozgromiło warszawską Polonię 6:0. Do przerwy poloniści przegrywali już 0:2.

Wynik otworzył w 19. minucie Jankauskas, który wykorzystał błąd defensywy Polonii i z najbliższej odległości pokonał Krzyształowicza.

Druga bramka padła w 35. minucie. Do dośrodkowania na pole karne wyskoczył Derlei i uderzeniem głową w samo okienko podwyższył rezultat.

Druga połowa - podobnie jak pierwsze 45 minut - toczyła się przy miażdzącej przewadze zespołu gospodarzy, z tym, że Portugalczycy poprawili skuteczność.

Na 3:0 podwyższył w 54. minucie Maniche wykorzystując sytuację sam na sam z Krzyształowiczem, czwartą bramkę zdobył zaledwie minutę później uderzeniem piętą Jankauskas.

Dwie ostanie bramki zdobył Postiga. Najpierw wpisał się na listę strzelców w 69. minucie, by na minutę przed końcem ustalić wynik meczu na 6:0.

W zasadzie jedynej okazji na bramkę dla Poloni nie wykorzystał jeszcze przy stanie 0:0 Udenkwor, który z 7 metrów główkował ponad poprzeczką.