Puchar UEFA: Parma - Wisła 2:1

Wisła Kraków przegrała z AC Parma 1:2 (0:1) w pierwszym meczu drugiej rundy Pucharu UEFA. Rewanż odędzie się 14 listopada w Krakowie.

Wisła zagrała w Parmie bardzo dobre spotkanie. Od pierwszych minut była równorzędnym partnerem dla włoskiej drużyny. Jednak w 26 minucie Donati wykorzystał złe ustawienie Angelo Huguesa w bramce i strzałem z 25 metrów dał Parmie prowadzenie.

Po stracie bramki wiślacy na kilka minut stracili nieco animuszu, ale ich rywale nie wykorzystali kilku dogodnych okazji do podwyższenia prowadzenia.

Krakowianie fantastycznie rozpoczęli drugą połowę. W 34 sekundzie Maciej Żurawski po pięknym podaniu z głębi pola pokonał Freya doprowadzając do remisu.

Do 70 minuty Wisła mogła zdobyć jeszcze dwie bramki. Najpierw wyśmienitą sytuację zmarnował Kosowski, pudłując z pięciu metrów, a kilka minut później Cantoro główkował minimalnie niecelnie. Również Parma mogła zdobyć kolejną bramkę ale strzał Lamouchiego pięknie obronił Hugues.

W 74. minucie Włosi egzekwowali rzut wolny z 20 metrów. Adrian Mutu pięknie uderzył nad krakowskim murem i dał Parmie prowadzenie.

Do ostatniego gwizdka sędziego obie drużyny miały sporo okazji do zmiany rezultatu, ale żaden bramkarz już nie skapitulował.

Rewanż w Krakowie zapowiada się pasjonująco.