Puchar UEFA: Legia w II rundzie

Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Elfsborg 6:1 i awansowała do II rundy Pucharu UEFA. Pierwszy mecz w Warszawie zakończył zwycięstwem Legii 4:1.

Przez całe spotkanie stroną przeważającą była Legia. Piłkarze ze Szwecji tylko kilka razy zagrozili bramce Kowalewskiego, po błędach warszawskich obrońców. Pierwszą bramkę w 35. minucie zdobył Moussa Yahaya.

Po przerwie gospodarze wyrównali. Po błędzie obrońców Legii do piłki doszedł Karsson i strzelił bramkę na 1:1.

Stracona bramka wyraźnie podrażniła warszawian, którzy zaatakowali z pięciobramkowym skutkiem. Najpierw Sokołowski w 53. minucie wykorzystał dogodną sytuacją, a 12 minut później Kucharski wymanewrował obrońców Elfsborga i podał do Wróblewskego, który podwyższył na 3:1. W 77. minucie bramkę na 4:1 strzelił Kucharski.

W ostatniej minucie meczu stołeczni piłkarze strzelili jeszcze dwie bramki. Najpierw z rzutu wolnego strzelił Kiełbowicz, a wynik meczu na 6:1 ustalił Sokołowski.

W przekroju dwumeczu Legia okazała się zespołem lepszym i zasłużenie awansowała do II rundy.