Puchar UEFA: Legia - Utrecht 4:1!

W pierwszym meczu I rundy Pucharu UEFA Legia pokonała na własnym boisku holenderski FC Utrecht 4:1.

Legioniści zagrali bardzo dobre spotkanie, pewnie i wysoko pokonując gości. Rewanż wydaje się być formalnością.

Już po pierwszej części gry legioniści prowadzili 2:0. Pierwsza bramka padła w 20. minucie, gdy dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego Kiełbowicza wykorzystał Zieliński (posłuchaj co powiedział po meczu ).

Licznie zgromadzonej publiczności nie przyszło długo czekać na podwyższenie rezultatu. W 28. minucie doskonałe rozegranie piłki w polu karnym Svitlicy i Vukovicia poskutkowało sytuacją sam na sam tego ostatniego. Piłka, trochę szczęśliwie, po odbiciu się od poprzeczki znalazła drogę do bramki.

Początek drugiej połowy nie był udany na Legii. W 48. minucie po akcji lewą stroną piłkę z najbliższej odgleglości do bramki skierował Kuijt. Nie podłamało to jednak warszawian, którzy w ciągu 10 minut zdobyli dwie bramki. W 60. minucie, po strzale Svitlicy samobójcze trafienie zanotował Schut, zaś chwilę później, znów po dośrodkowaniu Kiełbowicza z rzutu wolnego, sam Svitilica głową ustalił wynik meczu.

Utrzymanie korzystnego wyniku przyszło Legii o tyle łatwiej, że od 77. minuty Utrecht grał w osłabieniu po czerwonej (drugiej żółtej) kartce dla Vrevena.

Zobacz opis meczu

Dowiedz się więcej na temat: bramki | puchar UEFA | Puchar | UEFA | utrecht | Legia Warszawa