Puchar UEFA: Inter bez Caueta

Benoit Cauet nie wystąpi na stadionie Śląskim w barwach Interu przeciwko Ruchowi Chorzów w pierwszym meczu I rundy Pucharu UEFA. Francuz w ostatniej chwili musiał zrezygnować z wyjazdu na skutek gorączki.

W barwach nerazzurri nie wystąpią także leczący kontuzje Brocchi, Vieri i Lombardi oraz Domoraud, który nie został wpisany na listę 25 graczy zgłoszonych do gry w pucharach.

Reklama

Nie obecni będą naturalnie także Ronaldo i olimpijczycy (Pirlo, Ferrari, Cirillo i Zamorano). Do drużyny dołączył natomiast Javier Zanetti, który nie wystąpi jednak z powodu kontuzji, ale będzie trenował z drużyną w ramach rehabilitacji. W składzie na 99 procent znajdą się w pełni już zdrowi bramkarz Frey, Blanc i Recoba. W szerokim składzie znalexli się także obiecujący młody golkiper Varaldi i 18-letni obrońca francuski Yahia.

Zdaniem szkoleniowca Interu Mediolan, MarcelloLippiego, jego piłkarze w czwartkowym meczu nie mają wyboru - muszą wygrać. - Ostatnio nie zwyciężaliśmy zbyt często - powiedział Lippi podczas koneferncji prasowej w Katowicach. Inter przegrał batalięo Ligę Mistrzów ze szwedzkim Helsingborgiem i o Superpuchar Włoch z rzymskim Lazio.

- Nie chcę porównywać drużyny Ruchu i Helsingborga. Toprzeszłość, do której nie trzeba wracać. Teraz liczy się najbliższy mecz, który chcemy wygrać jak najwyżej. O Ruchu

wiemy tyle ile było możliwe. Obejrzeliśmy kasety z meczami rywala. Wiemy, że chorzowianie mają kilku dobrych techniczniegraczy a naszym zadaniem będzie przeszkodzenie im na murawie - dodał.

Dowiedz się więcej na temat: Puchar | puchar UEFA | inter | UEFA

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje