Puchar UEFA: Bramka Karwana dla Herthy

Apoel Nikozja przegrał z Herthą Berlin 0:1 (0:0) w pierwszym meczu drugiej rundy piłkarskiego Pucharu UEFA.

Jedyną bramkę zdobył w 90. minucie gry Bartosz Karwan. Polak, po perturbacjach w ostatnim meczu ligowym, gdy nie wszedł na boisko, gdyż zapomniał koszulki, nie został odstawiony od składu przez Huuba Stevensa.

W Nikozji Karwan na murawie pojawił się w 67. minucie zastępując Roberto Pinto.

Apoel Nikozja - Hertha Berlin 0:1

Bramka: Bartosz Karwan (90). Widzów: 5 tysięcy.

Dynamo Zagrzeb - Fulham 0:3 (0:1)

Bramki: Luis Boa Morte (36), Steve Marlet (60), Barry Hayles (78). Czerwona kartka: Kristijan Polovanec (32, Dynamo Zagrzeb).

Sparta Praga - Denizlispor 1:0 (1:0)

Bramka: Jiri Jarosik (20). Widzów: 5 778.

Ferencvaros Budapeszt - VfB Stuttgart 0:0

Sędziował: Mikko Vuorela (Finlandia). Widzów: 16 tys.

Sturm Graz - Lewski Sofia 1:0 (1:0)

Bramka: Imre Szabics (19). Sędziował: Karel Vidlak (Czechy).

National Bukareszt - Paris St. Germain 0:2 (0:1)

Bramki: Laurent Leroy (6), Andre Luiz (69). Czerwona kartka: Jerome Leroy (64, PSG) Widzów: 10 tysięcy. Sędziował: Stephen Bennett (Anglia).

Partizan Belgrad - Slavia Praga 3:1 (2:0)

Bramki: dla Partizanu - Danko Lazovic (5), Sasa Ilic (32), Zvonimir Vukic (69); dla Slavii - Richard Dostalek (57). Widzów: 18 tysięcy. Sędziował: Costa Gomez (Portugalia).

Fenerbahce Stambuł - Panathinaikos Ateny 1:1 (1:1)

Bramki: dla Fenerbahce - Washington (43); dla Panathinaikosu - Angelos Basinas (15). Widzów: 50 tysięcy. Sędziował: Pasquale Rodomonti (Włochy).

W 60. minucie spotkania na boisku w barwach Panathinaikosu pojawił się napastnik reprezentacji Polski Emmanuel Olisadebe.

PAOK Saloniki - Grassophers 2:1 (1:0)

Bramki: dla PAOK - Dionysis Chasiotis (4), Yiasemis Yiasemakis (48); dla Grasshoppers - Richard Nunez (65-karny). Widzów: 19 tysięcy.

W zespole PAOK w pierwszym składzie wystąpił piłkarz reprezentacji Polski Mariusz Kukiełka. Polak grał do 83. minuty i został zmieniony przez Nastosa.

Austria Wiedeń - FC Porto 0:1 (0:0)

Bramka: Derlei (70). Sędziował: Kristinn Jakobsson (Islandia)

W zespole Austrii Wiedeń w pierwszym składzie zagrali dwaj piłkarze polscy: Krzysztof Ratajczyk i Radosław Gilewicz. Pierwszy z nich rozegrał całe spotkanie, natomiast drugi został zmieniony w 85. minucie przez Rushfeldta.

Vitesse Arnhem - Werder Brema 2:1 (1:1)

Bramki: dla Vitesse - Matthew Amoah (37), Frank Verlaat (62-samob.); dla Werderu - Frank Verlaat (43). Widzów: 28 tysięcy. Sędziował: Mike McCurry (Szkocja).

Lazio Rzym - Crvena Zvezda Belgrad 1:0 (1:0)

Bramka: Stefano Fiore (10). Widzów: 25 tysięcy. Sędziował: Tokat Metin (Turcja).

Ipswich Town - Slovan Liberec 1:0 (0:0)

Bramka: Darren Bent (69) Widzów 16.138

Anderlecht Bruksela - FC Midtjylland 3:1 (0:0)

Bramki: dla Anderlechtu - Nenad Jestrovic - dwie (55, 60-karny), Aruna Dindane (71); dla FC Midtylland - Frank Kristensen (80). Widzów: 16 tysięcy.

Deportivo Alaves - Besiktas Stambuł 1:1 (0:1)

Bramki - dla Alaves: Abelardo (90), dla Besiktasu: Antonio Karmona (31-samobójcza). Widzów 11.000

Leeds United - Hapoel Tel Awiw 1:0 (0:0)

Bramka: Harry Kewell (82).

Celtic Glasgow - Blackburn Rovers 1:0 (0:0)

Bramka: Henrik Larsson (85) Widzów 59.553

Celta Vigo - Viking Stavanger 3:0 (2:0)

Bramki: Jose Ignacio (35), Edu (37), Benni McCarthy (77) Widzów 22.000.

Boavista Porto - Anorthosis Famagusta 2:1 (1:0)

Bramki - dla Boavisty: Elpidio Silva (30), Eder Silveira (49), dla Anorthosisu: Radosław Michalski (83).

Widzów 3.000

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: APOEL Nikozja | frank szwajcarski | Berlin | Nikozja | Puchar | UEFA | bramki | bramka