Puchar UEFA: Bezbramkowe remisy w Eindhoven i Tel-Awiwie

PSV Eindhoven zremisował na własnym boisku z Leeds United w jednym z najciekawiej zapowiadających się pojedynków IV rundy Pucharu UEFA. Anglicy są więc w dobrej sytuacji przed zaplanowanym na 28 lutego pojedynkiem rewanżowym w Leeds.

Gospodarze mieli wprawdzie optyczną przewagę, ale to podopieczni Davida O'Leary byli bliżsi zdobycia gola. W 22. minucie po zamieszaniu pod bramką PSV piłkę z linii bramkowej wybijał Vennegoor of Hesselink, choć Viduka był przekonany, że piłka wpadła do bramki. Właśnie Viduka oraz Smith i Bowyer siali spore zamieszanie w szeregach miejscowych, a defensywa Leeds świetnie radziła sobie z rozbijaniem ataków PSV.

Bezbramkowym remisem zakończyło się także spotkanie w Tel-Awiwie, gdzie tamtejszy Hapoel zmierzył się z włoską Parmą. Podpieczni Ottavio Bianchiego są więc w korzystnej sytuacji w obliczu meczu rewanżowego.

Niepodziewanie dla gospodarzy zaczął się mecz w Mediolanie, gdzie Inter podejmował ateńskie AEK. W 8. minucie goście po ładnym uderzeniu z woleja Zagorakisa uzyskali bowiem prowadzenie. Podopieczni Hectora Cupera już po chwili jednak otrząsnęli się z szoku po stracie gola. Javier Zanetti otrzymał podanie od Seedorfa, wpadł w pole karne i nie dał szans bramkarzowi AEK. W 37. minucie mediolańczycy wyszli na prowadzenie, a bramkę zdobył Kallon. Od tego momentu zaznaczyła się dominacja Interu, który 11 minut po przerwie za sprawą Ventoli (znów asysta Seedorfa) zdobył trzecią bramkę. Zwycięstwo 3:1 daje nerazzurri niezłą pozycję wyjściową przed rewanżem w stolicy Grecji.

Wyniki pierwszych meczów IV rundy

PSV Eindhoven - Leeds United 0:0

Sędziował Stefan Braschi (Włochy). Widzów 31.000.

Hapoel Tel Awiw - AC Parma 0:0

Sędziował Rune Pedersen (Norwegia). Widzów 17.000.

Olympique Lyon - Slovan Liberec 1:1 (0:1)

Bramki - dla Olympique: Sidney Govou (88); dla Slovana: Jiri Stajner (15-karny).

Sędziował Frank de Bleeckere (Belgia). Widzów 20.000.

OSC Lille - Borussia Dortmund 1:1 (0:0)

Bramki - dla Lille: Salaheddine Bassir (74), dla Borussii: Henrique Ewerthon (67).

Sędziował Arturo Dauden Ibanez (Hiszpania). Widzów 17.000.

Inter Mediolan - AEK Ateny 3:1 (2:1)

Bramki - dla Interu: Javier Zanetti (14), Mohamed Kallon (37), Nicola Ventola (56), dla AEK: Thodoris Zagorakis (8).

Sędziował Graham Poll (Anglia). Widzów 14.030.

Glasgow Rangers - Feyenoord Rotterdam 1:1 (0:0)

Bramki - dla Rangers: Barry Ferguson (81-karny); dla Feyenoordu: Shinji Ono (72).

Sędziował Eric Poulat (Francja). Widzów 49.041.

Dowiedz się więcej na temat: united | bramki | Leeds United | Puchar | puchar UEFA | leeds | UEFA | Tel Awiw