Puchar Polski: Lech w ćwierćfinale

Radomiak Radom przegrał przed własną publicznością z Lechem Poznań 0:2 (0:0) w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski. Obie bramki dla gości strzelił Marcin Wachowicz.

Rezerwowy piłkarz Lecha przebywał na boisku tylko 14 minut, ale w tym czasie zdążył dwukrotnie pokonać Tomasza Borkowskiego. Kto wie jak potoczyłby się mecz gdyby sędzia, w pierwszej połowie, nie uznał bramki strzelonej przez Aleksandra Osipowicza. Jarosław Żyro zadecydował, że piłka nie przekroczyła lini bramkowej.

Pierwszy mecz także wygrał Lech 2:0. Do ćwierćfinału PP awansował więc zespół "Kolejorza". W walce o półfinał podopieczni Czesława Michniewicza zmierzą się z Odrą Wodzisław.

Radomiak Radom - Lech Poznań 0:2 (0:0).

Bramki: 0:1 Marcin Wachowicz (77), 0:2 Marcin Wachowicz (82).

Żółte kartki: Lech - Krzysztof Gajtkowski, Marcin Kuś. Widzów: 2 000. Sędzia: Jarosław Żyro (Bydgoszcz).

Radomiak: Borkowski - Branfiłow, Duda, Szwed - Cieciura, Brzyski, Studen, Terlecki, Bała (70, Barzyński) - Osipowicz (79, Siciak), Salami.

Lech: Kotorowski - Kuś (76, Wachowicz), Mowlik, Anderson, Topolski - Zakrzewski, Świerczewski, Scherfchen, Samba Ba (65, Sasin) - Gajtkowski (80, Nawrocik), Reiss.

Program rewanżowych spotkań 1/8 finału PP:

Pogoń Szczecin - Kujawiak Włocławek, 22 listopada, 17:00

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Płock, 22 listopada, 13:00

Legia Warszawa - Hetman Zamość 23 listopada, 18:00

Korona Kielce - Groclin Dyskobolia, 23 listopada, 13:00

Polonia Warszawa - Jagiellonia Białystok, 29 listopada

Wisła Kraków - Zagłębie Lubin, 30 listopada, 18:00 (Polsat Sport)

INTERIA.PL/PZPN
Dowiedz się więcej na temat: Radom | bramki | Lech Poznań | radomiak | Puchar Polski | Puchar