Puchar Polski: Klęska Legii w Lubinie

W pierwszym meczu 1/4 finału piłkarskiego Pucharu Polski Zagłebie Lubin pokonało Legię Warszawa 4:0. Wysokie prowadzenie gospodarze uzyskali już w pierwszych 45 minutach, po golach Krzyżanowskiego, Żurawia i Grzybowskiego. Wynik ustalił 20 minut po przerwie Szczypkowski.

Goście na dobrą sprawę przez cały mecz ani razu poważnie nie zagrozili bramce Zagłębie, bowiem defensywa gospodarzy była w tym meczu równie skuteczna jak linia ataku.

W okresie jednego tygodnia Zagłębie i Legia spotkają się ze sobą aż trzykrotnie, bowiem oprócz rewanżu Pucharu Polski, 14 marca w Warszawie, już w niedzielę w Lubinie drużyny te zmierzą się w rozgrywkach ekstraklasy.

Wyniki

Zagłębie Lubin - Legia Daewoo Warszawa 4:0 (3:0)

Bramki: Zagłębie - Jarosław Krzyżanowski (10), Dariusz Żuraw (29), Zbigniew Grzybowski (45), Andrzej Szczypkowski (65).

Żółte kartki: Grzegorz Lewandowski (Zagłębie), Marcin Bojarski, Maciej Mięciel i Jacek Zieliński (Legia).

Sędziował: Piotr Wieczerzak (Kraków). Widzów ponad 3 tys.

Polonia - Stomil 2:1

Bramki: Polonia - Arkadiusz Kaliszan (59), Robertas Poskus (70); Stomil - Daniel Treściński (57).

Żółte kartki: Marcin Kuś, Igor Gołaszewski, Robertas Poskus (Polonia), Łukasz Kościuczuk (Stomil).

Sędziował: Marek Mikołajewski (Ciechanów). Widzów ok. 2,8 tys.

Mecz rewanżowy 14 marca.

Górnik Łęczna - Górnik Zabrze 0:2 (0:0)

Bramki: Ireneusz Kościelniak (54) i Andriej Prochorenkow (61).

Żółte kartki: Marian Timko i Jarosław Czarniecki (Łęczna); Dixon Czoto (Zabrze).

Sędziował: Krzysztof Zdunek (Łódź). Widzów 3 tys.

Odra Opole - Orlen Płock 2:1 (1:1).

Bramki: dal Odry - Marian Kucharski (21-karny), Dariusz Solnica (52), dla Orlenu - Jarosław Maćkiewicz (18).

Żółte kartki: Piotr Plewnia, Piotr Jurasek, Rafał Berliński (Odra), Dariusz Romuzga, Paweł Miąszkiewicz, Jarosław Popiela (Orlen). Czerwone kartki: Piotr Plewnia (Odra) w 90 minucie za kopnięcie rywala bez piłki, Jerzy Wojnecki (Orlen) 45 minuta - za podcięcie Solnicy.

Sędziował: Grzegorz Gilewski. Widzów 4 tys.

Dowiedz się więcej na temat: Warszawa | Lubin | mecz | Orlen | Odra | polonia | bramki | Jarosław | kartki | Zagłębie | Puchar | Puchar Polski | klęska | Legia Warszawa