Puchar Ligi: Wygrana Schalke po golach Polaków!

Tomasz Wałdoch i Tomasz Hajto zdobyli po jednym golu dla Schalke 04 Gelsenkirchen w wygranym 2:0 półfinałowym meczu Pucharu Ligi Niemieckiej z Bayerem Leverkusen.

Wałdoch trafił do siatki w 20. minucie, wykorzystując zamieszanie podbramkowe po dalekim wrzucie piłki z autu przez Hajtę. Z kolei w 75. minucie gry Hajto ustalił wynik spotkania celnie strzelając z rzutu karnego.

W 36. minucie Wałdoch z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Hajto grał w całym spotkaniu. We wtorek w drugim półfinale Borussia Dortmund zmierzy się z zespołem Bartosza Karwana - Herthą BSC Berlin. Finał odbędzie się w piątek.

Obie bramki wypracował dla Polaków Nigeryjczyk Victor Agali. Przy pierwszej przedłużył wyrzut z autu Tomasza Hajty, natomiast przy drugiej był faulowany w polu karnym przez golkipera Bayeru Jurica. Leverkusen nie ma szczęścia do zespołu z Gelsenkirchen, bowiem przegrało w ten sposób szósty kolejny mecz z ekipą Schalke!

Schalke04 Gelsenkirchen - Bayer Leverkusen 2:0 (1:0) Wałdoch (20), Hajto (75 z karnego)

Schalke 04: F. Rost - Oude Kamphuis, Hajto, Waldoch, Matellan - Poulsen - Vermant, Boehme - Möller - Agali, Sand - Trener: Neubarth

Bayer Leverkusen: Juric - Sebescen, Kleine, Juan, Placente - Balitsch, Vranjes - Bierofka, Babic - Simak - Brdaric - Trener: Toppmoller