Puchar Anglii: Już bez Liverpoolu!

FC Liverpool przegrał w Portsmouth 0:1 w dodatkowym meczu 1/8 finału Pucharu Anglii i pożegnał się z tymi rozgrywkami. Tydzień temu na Anfield Road pierwsze spotkanie między tymi drużynami zakończyło się remisem 1:1.

Zarówno Sebastian Olszar jak i Jerzy Dudek nie zagrali w tym meczu. Bramki "The Reds" bronił Chris Kirkland.

Podopieczni Gerarda Houliera mogą już teraz spokojnie skoncentrować się tylko na ligowych rozgrywkach, bowiem spotkaniem w Portsmouth zakończyli swój udział w FA Cup.

Gola na wagę awansu beniaminka do 1/4 finału strzelił w 72. minucie szkocki napastnik Richard Hughes. Dziesięć minut wcześniej rzutu karnego dla Liverpoolu nie wykorzystał Michael Owen. Skuteczną interwencją po jego strzale popisał się Shaka Hislop, który w niedzielę obchodził 35. urodziny.

W ćwierćfinale zespół beniaminka Premier League, barw którego broni Sebastian Olszar, zmierzy się z Arsenalem Londyn.

Portsmouth - FC Liverpool 1:0 (0:0)

Bramka: Richard Hughes (72). Widzów: 16 529

Dowiedz się więcej na temat: Anfield Road | Puchar | Puchar Anglii