Protest kibiców GKS-u Katowice

W zeszłym tygodniu prezes GKS-u Katowice Piotr Dziurowicz ogłosił decyzję o zmianie nazwy klubu na Dospel Katowice SSA. Stanowiła tak umowa o pozyskaniu sponsora - firmy Dospel z Częstochowy.

Ze zmianą nazwy nie mogą pogodzić się kibice górniczego (?) klubu. Przysłali oni do naszej redakcji apel, który poniżej publikujemy w całości:

Reklama

" Od paru dni oczy całej piłkarskiej Polski zwrócone są w jedną stronę, wydarzeń ironicznie zmiennych dotyczących sympatyków niby jednego klubu, ale jednak wszystkich.

Mianowicie całkowita zmiana nazwy GKS Katowice na Dospel Katowice, owszem, każdy się czegoś spodziewał. Po euforii, jaka nastała w Katowicach nastąpiło drobne poróżnienie, wyszło na jaw wtrącenie między GKS a Katowice nazwy nowego, witanego niemal chlebem i solą sponsora Dospel. "Jak to będzie wyglądać GKS Dospel Katowice?" - pytali niektórzy, inni przestrzegali - "zacznie się na wtrąceniu nazwy, potem całkiem zmienią, aż przez przeniesienie siedziby do Częstochowy skończy się na grze w klubie księży", ale jednak znaczna większość była za, przecież to logiczne w drodze dzisiejszych realiów wąska grupa ludzi wiedziałaby, kto sponsoruje GieKSe, a tak w prasie, telewizji, czy wreszcie Internecie widnieć będzie GKS Dospel Katowice. Ale co? Szok, złość? - NIE! To zbyt małe słowa, aby określić to, co się w rezultacie stało, tragicznie przeraźliwa wściekłość przy tym to spokój. Niektórzy pewnie po dziś dzień nie wierzą, że to prawda, mają złudną nadzieje, iż to koszmarny sen, sen jakich w życiu mało. Okazało się, że zmiana nazwy nastąpiła, ale całkowita. Jak to? Nie ma GieKSy? - jeszcze wczoraj pytali mnie znajomi, znajomi, którzy, mimo, iż są laikami w dziedzinie sportu wiedzą, co to GKS, szanują ten klub i jego nazwę. Tak drodzy kibice Górniczego Klubu Sportowego to, co było, ach jest naszą świętością - GKS! Od piątku oficjalnie znika, koniec! Aż nasuwa mi się z wielkim impetem przestroga, śmieszna i uznana niegdyś za żart, ale czy teraz więcej osób nie zacznie obawiać się gry w klubie osób z koloratką na szyi?

My - Kibice klubu z tradycjami, kibice klubu, który za 4 miesiące obchodzić będzie swoje 39 urodziny, klubu, który zarówno w Polsce jak i na świecie znany jest jako GKS KATOWICE, zgłaszamy oficjalny protest przeciw tak radykalnym i nieludzkim czynom marketingowym.

Wyrażamy głębokie ubolewanie i niezrozumienie wobec zaistniałej sytuacji, która w piłce na tak wysokim szczeblu i w tak znanym klubie pojawia się po raz pierwszy w historii. Tak, sponsorzy strategiczni ingerowali już w nazwę klubów, czego przykładem jest Hoop Polonia, czy Legia Deaewoo, ale z tak niemoralną sytuacją jeszcze się nie spotkaliśmy.

Mamy jednak jeszcze nadzieję i zwracamy się z gorącą prośbą do mediów o pomoc !!!

Pomoc w walce, która nie będzie łatwa, ba będzie chyba najtrudniejszą z walk, jaką stoczyli dotychczas kibice GKS Katowice.

Wypowiadamy wojnę idącej w złym kierunku wolności reklamowej (ingerencja w reprezentacje narodowe, jak i nazwy klubowe), wypowiadamy wojnę tym najsilniejszym, którzy mają największą obecnie władze - PIENIĄDZE. My naprzeciw wystawić możemy samozaparcie i patriotyzm, patriotyzm klubowy, ale czy to wystarczy? Niestety nie, ale wystarczyć może pomoc gazet, telewizji, radia...

Prosimy o nie wypisywanie czy wypowiadanie nazwy sponsora najlepszego klubu z Katowic, rozumiemy, iż media nie mogą podawać GKS, ale czy w tabeli, relacji z meczy, bądź podawaniu wyniku nie mogłoby być po prostu "Katowice" ewent. GKS Dospel Katowice?

Pogrążeni we wściekłej żałobie, jednak nie spoczywający na niczym i nie poddający się w walce o swoje dobra, świętości, o te trzy najpiękniejsze w świecie literki "GKS" - kibice, mam nadzieję na możliwie wysoką pomoc.

Kibice Górniczego Klubu Sportowego Katowice"

Dowiedz się więcej na temat: akcja protestacyjna | kibice | nazwy | gks | Katowice

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje