Primera Division: Zwycięstwa Realu, Valencii i Barcelony

Real Madryt, Valencia i Barcelona odniosły zwycięstwa w primera Division. Najwyższe przypadło w udziale Barcelonie, która rozgromiła u siebie Malagę.

Zespół z Madrytu wygrał w Vigo z tamtejszą Celtą 1:0, chociaż optyczna przewaga należała do zespołu gospodarzy, który stworzył sobie także więcej sytuacji do zdobycia gola. Jednak bramkę zdobył Real, wykorzystując siedem minut przed końcem jedną z niewielu swoich okazji. Na listę strzelców wpisał się Raul, który wykorzystał centrę Zinedine'a Zidane'a i głową umieścił piłkę w siatce.

Wynikiem 0:1 zakończył się także mecz pomiędzy FC Sevilla a Deportivo La Coruna.W pierwszej połowie na boisku dominowali gospodarze, ale po przerwie obraz gry całkowicie się zmienił, a efektem tego był gol Roy Makaay po podaniu Victora.

Wyjazdowe zwycięstwo przypadło w udziale Valencii i dzięki temu zespół ten utrzymał prowadzenie w ligowej tabeli.

Nierówno grająca Barcelona pewnie ograłą Malagaę na Camp Nou, ale wydarzeniem tego meczu były trzy trafienia Holendra Patricka Kluiverta. Wprawdzie dwa z rzutów karnych, ale dzięki temu Kluivert pewnie zajmuje drugą pozycję za Morientesem z Realu w klasyfikacji najlepszych strzelców.

Bramkę dla Betisu po dośrodkowaniu młodego pomocnika Betisu, Joaquina zdobył Dani. Wyrównał samobójczym trafieniem Ito, ale trzeba oddać Rivaldo, że wypracował doskonałą sytuację. W końcówce spotkania jeszcze raz pokazał się Dani, pokonując Bonano i zapewniając zwycięstwo Betisowi.