Primera Division: Wyjazdowe zwycięstwa liderów

Prowadzące w tabeli ekipy Realu Madryt i Valencii wygrały swoje mecze. Real nieznacznie pokonał na wyjeździe Sewillę, zaś Valencia w takim samym stosunku odprawiła na Wyspach Kanaryjskich Tenerife.

Goniące parę liderów Deportivo La Coruna tylko zremisowało w San Sebastian z Realem Sociedad, przegrywając do przerwy 0:1. Po zmianie stron bramkę dla Depor zdobył Valeron.

Także remis, tle że na Camp Nou zanotowała Barcelona, nie mogąca ograć ekipy Las Palmas. Wprawdzie Barcelona prowadziła po bramce Luisa Enrique, ale po przerwie wyrównał Orlando i wysiłki miejscowych na nic się zdały. Barca straciła dwa punkty.

Pewne zwycięstwo nad Alaves zanotowali piłkarze Celty Vigo i na razie plasują się nadal na pozycji gwarantującej im grę w kwalifikacjach Ligi Mistrzów.