Primera Division: Wpadki Realu i Deportivo

Tym razem przegrywały zespoły, które nadal grają jeszcze w Lidze Mistrzów. Dla Realu Madryt porażka w Saragossie jest już czwartą w tym sezonie. Dla prowadzącego w tabeli Deportivo porażka na Wyspach Kanaryjskich to trzecia w tym sezonie.

Oczywiście, kibiców interesuje także to w jakim stylu grają w Primera Division ich zespoły. W Saragossie kibice Realu przekonali się, że ich zespół jest bez formy lub rozgrywki ligowe go w tym sezonie nie interesują. Stołeczni przegrali w ostatniej minucie spotkania po trafieniu Acuny.

Deportivo przegrało wyraźnie z Tenerife, walczącym o oddalenie się od strefy spadkowej.

Pierwszej porażki w tym sezonie doznali piłkarze Celty Vigo. Nie dość, że przegrali na własnym boisku z Athletic Bilbao, to na dodatek do 83. minuty prowadzili jeszcze 3:0.

Tak więc nie przegrała w Primera Division tylko Valencia, chociaż nie udało jej się w Pampelunie strzelić nawet jednej bramki. Podopieczni Rafy Beniteza zremisowali już siódmy z dwunastu rozegranych w tym sezonie meczów.

Po wyraźnym zwycięstwie nad Valladolid piłkarze Barcelony awansowali na pozycję wicelidera tabeli, tracąc tylko punkt do Deportivo.