Primera Division: Valencia z mistrzostwem

FC Valencia wygrała na wyjeździe z Malagą 2:0 w 37. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej i na jedną serię spotkań przed końcem zapewniła sobie piąty w historii tytuł mistrzowski i pierwszy od 1971 roku.

Wynik meczu w Maladze został ustalony już do przerwy. W 35. minucie prowadzenie gościom dał Ayala, a tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Aurelio.

Drugiej bramki sędzia początkowo nie uznał (domniemany spalony), ale po konsultacji z liniowym słusznie zaliczył trafienie.

Na potknięcie Valencii liczył Real Madryt, ale sam na Santiago Bernabeu nie zdołał pokonać Realu Mallorca. "Królewscy" zaledwie bezbramkowo zremisowali i ich strata do lidera wynosi już 6 punktów, co jest równoznaczne z pożegnaniem się z tytułem.