Primera Division: Tylko Depor bez strat

Piłkarze Deportivo La Coruna pokonali na Riazor Athletic Bilbao 2:0 w najciekawszym środowym meczu 2. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Podopieczni Javiera Irrurety są jedynym zespołem, który po dwóch spotkaniach ma swoim koncie komplet punktów. W meczu z Baskami bramki strzelali Juan Carlos Valeron oraz Walter Pandiani.

Liderzy tabeli prowadzenie objęli już w 11. minucie. Po dokładnym podaniu Tristana technicznym lobem

na bramkarzem Atlhletic Arranzubią popisał się Juan Carlos Valeron. W 56. minucie na murawie w miejsce Tristana pojawił się Walter Pandiani. Urugwajczyk potrzebował zaledwie 60 sekund by zdobyć strzełem głową bramkę, która przypieczętowała zwycięstwo galicyjskiego zespołu.

Spory zawód spotkał sympatyków Betisu Sevilla, którzy tylko zremisowali u siebie z Espanyolem Barcelona 2:2. Piłkarze z Andaluzji już do przerwy prowadzili 2:0 po golach Joaquina (asysta Assuncao) i Martina Palermo. W drugiej połowie, zamiast kolejnych bramek dla silnego kadrowo Betisu (wreszcie zagrał Denilson), kibice oglądali trafienia gości z Barcelony. Kontaktową bramkę dla Espanyolu zdobył sprowadzony z Recreativo Raul Molina, a chwilę później arbiter wyrzucił z boiska za "pyskówkę" Joaquina. Osłabiony Betis bronił się dzielnie, ale ku rozpaczy miejscowych kibiców wyrównującą bramkę w 94. minucie zdobył obrońca gości Alberto Lopo.

Zobacz wyniki 2. kolejki i tabelę Primera Division

Dowiedz się więcej na temat: kolejka | Athletic Bilbao | Deportivo La Coruna | Primera Division