Primera Division: Sociedad przełamał kryzys

Real Sociedad San Sebastian w trzech ostatnich spotkaniach zdobył zaledwie jeden punkt. Lider hiszpańskiej Primera Divison przełamał jednak ten kryzys i w meczu 23. kolejki na Estadio Anoeta pokonał 2:0 Osasunę Pampelunę.

Bramki dla podopiecznych Reynalda Denoueixa zdobyli Jugosłowianin Darko Kovacevic i 23 letni wychowanek klubu Mikel Alonso.

W tabeli Baskowie mają dwa punkty przewagi nad Realem Madryt i Valencią oraz pięć nad Deportivo la Coruna.

Aktualny Mistrz Hiszpanii nie miał problemów z odniesieniem efektownego zwycięstwa nad stołecznym Rayo Vallecano. Podopieczni Rafy Beniteza, mimo iż nie grali w najsilniejszym składzie, wysoko pokonali rywali w meczu wyjazdowym 4:0. Bramki dla Valencii padały kolejno po strzałach Angulo, Onopko (samob.), Baraji oraz Misty.

Sensacyjnie zakończyły się spotkania w Huelvie i w Villareal. Broniące się przed spadkiem Recreativo pokonało u siebie 3:0 faworyzowane Atletico Madryt, natomiast na El Madrigal gospodarze niespodziewanie ulegli również 0:3, innemu beniaminkowi, piłkarzom Racingu Santander.

W sobotnich spotkaniach 23. kolejki swoich rywali rozgromili piłkarze Deportivo La Coruna i Barcelony. Depor na Riazor zdemolowało wręcz baskijskie Alaves Vitoria 6:0 (hattrick Tristana, 2 gole Makaaya), natomiast Barca w efektownym stylu pokonała na Camp Nou zawsze groźny Betis Sewilla 4:0 (hattrick Savioli).

Swój mecz wygrał również Real Madryt, który na Santiago Bernabeu uporał się 3:1 z Realem Valladolid. "Królewscy" przegrywali po bramce Fernado Salesa, ale jeszcze przed przerwą na prowadzenie podopiecznych Vicente del Bosque wyprowadziły gole Brazylijczyków Roberto Carlosa i Ronaldo. Wynik meczu ustalił w ostatnich minutach spotkania Javier Portillo.

Zobacz wyniki meczów 23. kolejki Primera Division

Dowiedz się więcej na temat: kolejka | bramki | Madryt | Real | Real Sociedad | Primera Division | kryzys