Primera Division: Remis w meczu na szczycie

W meczu na szczycie po zaciętym i wyrównanym spotkaniu mistrz Hiszpanii, Valencia zremisowała na własnym boisku z liderem Primera Division Realem Sociedad 2:2.

Gospodarze zremisowali praktycznie wygrany mecz. Valencia już na początku spotkania osiągnęła przewagę i udokumentowała ją golem w 18. minucie. Curro Torres dośrodkował z lewej strony, zaś skuteczną główką popisał się Fabio Aurelio. Ta bramka ustaliła przebieg I połowy, gospodarze kontrolowali przebieg gry, Sociedad nie miał pomysłu na przeprowadzenie skutecznej akcji.

Druga połowa meczu okazała się duża ciekawsza niż pierwsze 45 minut. W 60. minucie naciskany przez napastników gospodarzy Aranzabal próbował odgrywać piłkę do Westervelda, a że golkper Realu znajdował się akurat w z drugiej strony bramki ? piłka wolno tocząc się wylądowała w siatce. Od tego momentu zobaczyliśmy jednak zupełnie inny zespół gości. Już 9 minut później Kahveci dograł w pole karne do Kovacevica, który uzyskał gola kontaktowego. Real poszedł za ciosem i... opłaciło się. W 79. minucie do zbyt krótko wybitej piłki doszedł Kahveci i mocnym uderzeniem doprowadził do wyrówania. Real Sociedad wciąż pozostaje niepokonany w bieżących rozgrywkach Primera Division.

Remis Valenci z Sociedad wykorzystał Real Madryt. "Królewscy" pokonali na wyjeździe Celtę Vigo 1:0 i tracą już tylko punkt do Sociedad. Jedynego gola zdobył już w 7. minucie niezawodny Ronaldo.

Zobacz wyniki 17. kolejki

Dowiedz się więcej na temat: Real Sociedad | Real | Valencia CF | remis | Primera Division