Primera Division: Remis Barcelony z Sociedad

FC Barcelona zremisowała z Realem Sociedad 3:3 w niedzielnym spotkaniu 10. kolejki Primera Division.

W 34. minucie Motta otworzył wynik meczu, wyprowadzając "Barcę" na prowadzenie i była to jedyna bramka w pierwszej połowie.

Po przerwie spotkanie nabrało wielkiego tempa i padło aż 5 bramek. Trzy z nich strzelili piłkarze Sociedad - Jauregui (57), F. De Pedro (59) i V. Karpin (76).

Trafienia dla Barcelony zaliczyli M. Overmars (72) i Gabri (81) i oba zespoły podzieliły się punktami.

Na czoło tabeli powróciła Valencia, która rozgromiła na wyjeździe grający już od 2. minuty w osłabieniu (czerwona kartka Nino) RCD Mallorca 5:0. Na Son Moix skutecznością błysnął najlepszy strzelec Valencii w tym sezonie, Brazylijczyk Oliveira. Pozyskany przed sezonem z Santosu napastnik trzykrotnie trafiał do siatki gospodarzy. Pozostałe gole dla podopiecznych Rafela Beniteza zdobyli Jorge Lopez oraz Xisco.