Primera Division: Real bliżej tytułu, Celta w LM

Real Madryt po dwóch bramkach Raula i Ronaldo rozgromił na Vicente Calderon w derbowym spotkaniu Atletico Madryt 4:0, a Celta Vigo pokonała na Balaidos Real Sociedad San Sebastian 3:2 w najważniejszych spotkaniach 37. kolejki Primera Division.

"Królewscy" na kolejkę przed końcem rozgrywek w Hiszpanii mają dwa punkty przewagi nad baskijską drużyną i są bardzo bliscy wywalczenia 29. w historii klubu tytułu mistrzowskiego.

Korespondencyjny pojedynek Sociedad i Realu Madryt w przedostatniej serii spotkań Primera Division wypadł ułożył się zdecydowanie po myśli gwiazd z Santiago Bernabeu. Podopieczni Vicente Del Bosque już po 31. minutach prowadzili z lokalnym rywalem 3:0.

Na Vicente Calderon worek z bramkami dla Realu rozwiązał już w 7. minucie Ronaldo, który po znakomitym prostopadłym zagraniu Zidane, silnym strzałem w krótki róg pokonał bramkarza Atletico. Dwanaście minut później z prawej strony boiska dośrodkował Figo, a w polu karnym Raul uprzedził dwóch obrońców rywali i po raz drugi umieścił piłkę w siatce "rojiblancos". Minęło kolejnych dwanaście minut, i tym razem po podaniu z lewej strony boiska od Roberto Carlosa, znów na listę strzelców wpisał się Ronaldo. Dla Brazylijczyka był to 21. gol w obecnym sezonie Primera Division. Po przerwie jeszcze raz do siatki Atletico, po sprytnym zagraniu Zidane, trafił Raul i piłkarze Realu mogli już tylko nasłuchiwać dobrych dla nich wieści z Estadio Balaidos.

Tam doskonałe spotkanie w barwach Celty rozgrywał Aleksander Mostowoj. Rosjanin dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i po 49. minutach. Zespół z Vigo prowadził 2:0 z pretendentem do mistrzowskiego tytułu. Mostowoj już po 10. minutach strzałem zza pola karnego zaskoczył Westervelda, a cztery minuty po przerwie wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Edu i głową zdobył drugiego gola. Nadzieje na korzystny wynik dla Realu Sociedad San Sebastian podtrzymywał Turek Nihat, który dwukrotnie pokonał golkipera gospodarzy. Jego trafienia przedzielił jednak gol Hasana Mido i Celta mogła cieszyć się nie tylko z zwycięstwa 3:2, ale również wobec porażki Valencii 1:3 na Mestalla z Barceloną, podopieczni Miguela Angela Lotiny zapewnili sobie miejsce premiowane grą w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Piłkarze z San Sebastian mają jeszcze szanse na trzeci w historii klubu mistrzowski tytuł, ale w ostatniej kolejce muszą nie tylko pokonać u siebie Atletico Madryt, ale również liczyć na stratę punktów Realu w meczu z Athletic Bilbao.

W przypadku, gdy Real Madryt i Real Sociedad zakończą rozgrywki ligowe z jednakowym dorobkiem punktowym, tytuł przypadnie drużynie z San Sebastian, która ma korzystny bilans bezpośrednich spotkań ze stołeczną drużyną (0:0 i 4:2).