Primera Division: Racing zwycięski w Bilbao

Racing Santander niespodziewanie pokonał w Bilbao miejscowy Athletic 2:1 w niedzielnym spotkaniu 13. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Po tym meczu drużyna z Kantabrii awansowała w tabeli na siódme miejsce. Było to już czwarte wyjazdowe zwycięstwo Racingu w tym sezonie.

Na San Mames Baskowie objęli prowadzenie już w 7. minucie po trafieniu Jonana Garcii. Wyrównał dwie minuty przed przerwą reprezentant Gwinei Równikowej Rodolfo Bodipo Diaz. Gola na wagę trzech punktów dla beniaminka z Santander zdobył w 66. minucie Urugwajczyk Mario Regueiro.

Dopiero trzecie zwycięstwo w tym sezonie zanotowała Celta Vigo. Piłkarze z Galicji dość nieoczekiwanie pokonali na wyjeździe silny kadrowo FC Sewilla 1:0. Zespół z Andaluzji pogrążył w 34. minucie pięknym strzałem z woleja Jesus Jesuli.

Na tarczy z wyprawy na Majorkę wrócił Betis. Podopieczni Victora Fernandeza polegli na Son Moix 1:2, a obie bramki dla gospodarzy strzelił wychowanek zespołu z Balearów Alejandro Campano. Jedynego gola dla gości zdobył Martin Palermo. Betis już od pięciu spotkań ligowych nie zaznał smaku zwycięstwa.

Kolejne punkty straciła Barcelona. Na Nou Camp podopieczni Franka Rijkaarda bezbramkowo zremisowali z Realem Valladolid. Po tym meczu Katalończycy pozostali na piątym miejscu w tabeli Primera Division.