Primera Division: Porażki Realu i Sociedad

Real Madryt uległ w Pampelunie broniącej się przed spadkiem Osasunie 0:1. Gola na wagę trzech punktów dla gospodarzy zdobył w 37. minucie Manfredini.

Porażka kosztowała "Królewskich" pozycję wicelidera tabeli.

Najwyższe zwycięstwo w meczach 22. kolejki odniosła Celta Vigo, która na własnym boisku rozgromiła Recreativo 4:1. Co ciekawe - wszystkie bramki zdobyli piłkarze gospodarzy. Wynik otworzył w 37. minucie Edu, ten sam piłkarz w 57. minucie podwyższył na 2:0. Kolejne dwa trafienia zapisał na swoje konto Jesuli. Tuż przed końcem meczu Silvinho skierował piłkę do własnej bramki, zdobywając honorowego gola dla gości.

Atletico Madryt na własnym boisku pokonało Mallorcę 2:1. Po pierwszej połowie było 1:1, w drugiej gospodarze mieli jednak przewagę, gdyż z powodu czerwonej kartki boisko opuścić musiał Lozano. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 59. Garcia.

Bardzo emocjonujące spotkanie oglądali kibice w Sewilli, gdzie Betis podejmował lidera Real Sociedad. Od 12. minuty gospodarze prowadzili po bramce Fernando. Goście - za sprawą Nihata Kahveciego w 74. minucie doprowadzili do wyrówanania, a zaledwie 4 minuty później wyszli na prowadzenie. Nie był to jednak koniec festiwalu strzeleckiego. W 86. minucie wyrównującego gola dla Betisu zdobył Felipescu, a 3 punkty gospodarzom zapewnił - wykorzystując rzut karny w 90. minucie - Fernando.

Mimo porażki Real Sociedad utrzymał pozycję lidera.