Primera Division: Porażka Valencii na San Mames

Tylko siedem bramek oglądali kibice na ligowych boiskach Hiszpanii w niedzielnych konfontacjach 26. kolejki Primera Division. W najciekawszej CF Valencia przegrała 0:1 na San Mames z Athletic Bilbao.

Po tej porażce obrońcy tytułu mają już osiem punktów straty do liderującego w tabeli Realu Madryt.

Przełomowe dla losów spotkania były wydarzenia między 36. a 38. minutą meczu. Najpierw rzut karny wykonywany przez Fabio Auerlio, a podyktowany za faul Karanki na Baraji, znakomicie obronił Aranzubia. Po chwili kontrę Basków perfekcyjnie wyprowadził Ezquerro, który odegrał piłkę przed polem karnym do Etxeberri, a ten technicznym lobem pokonał bezradnego Canizaresa.

Podopieczni Rafa Beniteza kończyli to spotkanie w "9", bowiem czerwony kartonik ujrzał za dyskusje z sędzią Mista, a w 80. minucie po starciu z Karanką poważnej kontuzji doznał Killy Gonzalez (trener Valencii wykorzystał wcześniej limit zmian).

Gol Argentyńczyka Eduardo Berizzo na trzy minuty przed końcem spotkania pozwolił ekipie Celty Vigo wywieźć trzy punkty z Vicente Calderon w Madrycie. Berizzo wykorzystał doskonałe zagranie swojego rodaka Gustavo Lopeza. Celta przerwała w ten sposób serię trzech kolejnych ligowych zwycięstw Atletico.

Ważne trzy punkty w batalii o pozostanie w Primera Division zdobył Espanyol Barcelona. Podopieczni Javiera Clemente pokonali na Montjuic 2:1 Malagę, a decydującego gola w doliczonym czasie gry zdobył strzałem z rzutu karnego Raul Tamudo.

Po trzech kolejnych porażkach wreszcie zapunktował Betis Sewilla. Podopieczni Victora Fernandeza remis 1:1 na własnym stadionie z walczącym o utrzymanie Recreativo nie mogą jednak uznać za sukces. Gola dla Betisu zdobył już w 10. minucie Capi, jednak siedem po przerwie wyrównał znajdujący się ostatni w wysokiej formie Xisco.

Aż w trzech spotkaniach kibice nie oglądali żadnych goli. Bezbramkowymi remisami zakończyły się konfrontacje Osasuny z RCD Mallorca, Alaves z Barceloną oraz Valladolid z FC Sevillą.

Zobacz wyniki 26. kolejki Primera Division.

Dowiedz się więcej na temat: kolejka | Athletic Bilbao | kibice | porażka | Primera Division