Primera Division: Porażka Deportivo, remis Barcy

Deportivo La Coruna uległo na własnym boisku Betisowi Sevilla 2:4, a FC Barcelona zremisowała na Camp Nou z Atletico Madryt 2:2 w najciekawszych spotkaniach 1. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej.

Sporą niespodzianką jest porażka Deportivo - wicemistrza z poprzedniego sezonu. Betis już do przerwy prowadził 3:1, a druga połowa nie odwróciła losów meczu.

Łupem bramkowym w ekipie z Sevilli podzielili się Assuncao, Alfonso, Arzu i Joaquin. Gole dla Deportivo uzyskali Makaay i Tristan.

Od remisu zaczęła sezon Barcelona. Podopieczni Luisa Van Gaala zremisowali u siebie 2:2 z powracającym do ekstraklasy Atletico. Katalończycy dwukrotnie (w 5. i 53. minucie) obejmowali prowadzenie za sprawą Luisa Enrique, ale za każdym razem drużyna ze stolicy doprowadzała do wyrównania. Tuż po przerwie zrobił to Otero, a 6 minut przed końcem goście cieszyli się po strzale Correa.

Od zwycięstwa walkę o obronę tytułu rozpoczęła Valencia, pokonując na inaugurację na Majorce tamtejszy Real 2:0. Prowadzenie dla Valencii zdobył w 9. minucie de los Santos, a wynik ustalił po przerwie Baraja.