Primera Division: Porażka Barcelony, remis Realu

Drugiej z rzędu porażki w Primera Division doznała FC Barcelona. Tydzień temu Katalończycy przegrali na wyjeździe z Rayo Vallecano, a dziś przegrali na Camp Nou z Osasuną.

Gospodarzy pogrążył w 81. minucie Alfredo. W obozie Barcelony coraz głośniej mówi się o piłkarzach, którzy swój wolny czas spędzają w nocnych klubach. Kibice i dziennikarze właśnie w tym upatrują przyczyny słabszej formy podopiecznych Carlesa Rexacha.

Dotkliwej porażki doznał wicelider hiszpańskiej ekstraklasy Alaves, który na własnym boisku boisku przegrał z Realem Mallorca aż 0:4.

Punkty zgubiła też trzecia w tabeli Deportivo La Coruna, która zremisowała na wyjeździe z Athletic Bilbao 1:1.

Podziałem punktów zakończyło się spotkanie lidera Realu Madryt z Betisem Sewilla. Pierwsi bramkę strzelili piłkarze z Santiago Bernabeu, a piłkę do bramki gości posłał Ivan Helguera w 45. minucie. Królewscy za wcześnie uwierzyli w zwycięstwo, gdyż w końcówce meczu zdekoncentrowali się i stracili bramkę. W 89. minucie Juanito ustalił wynik meczu na 1:1. Real utrzymał prowadzenie w tabeli, ale nad drugą Celta Vigo i trzecim Deportivo ma tylko 3 punkty przewagi.