Primera Division: Pogrom Sociedad, Real liderem

Real Sociedad San Sebastian nie jest już liderem hiszpańskiej Primera Division. Baskowie w meczu 24. kolejki przegrali wysoko na wyjeździe 0:3 z Realem Valladolid i przekazali w ten sposób fotel lidera piłkarzom Realu Madryt.

"Królewscy" w sobotę na Mendizoroza w Vitorii rozgromili 5:1 miejscowe Deportivo Alaves i mają teraz punkt nad ekipą prowadzoną przez Reynalda Denoueixa.

Na Estadio Nueva Jose Zorilla piłkarze Valladolid już po 7. minutach prowadzili 2:0 po dwóch trafieniach Urugwajczyka Nicolasa Oliveiry. Kiedy niespełna kwadrans później trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył Oscar stało się jasne, że Sociedad dozna trzeciej w tym sezonie ligowej porażki. Zwycięstwo z Sociedad pozwoliło piłkarzom z Valladolid przesunąć się z 17. na 11. miejsce w tabeli.

Dramatyczne spotkanie oglądali widzowie na El Sadar w Pampelunie. Osasuna w meczu z Barceloną dwukrotnie odrabiała straty, a na gole Savioli i Luisa Enrique odpowiadali celnie Ivan Rosado i w ostatniej minucie Gerald Rivero. Punkty straciła również Valencia, która zremisowała 1:1 na Balaidos w Vigo. Bramkę dla aktualnych jeszcze mistrzów zdobył John Carew, ale na jego trafienie szybko odpowiedział brazylijski pomocnik Celty Edu.

Ważne trzy punkty w wyjazdowym spotkaniu zdobyło Deportivo La Coruna. Podopieczni Javiera Irrurety po trafieniach Makaaya i Luque pokonali w Santander miejscowy Racing. Sytuacja w górnej częsci tabeli robi się coraz ciekwsza, bowiem prowadzący Real Madryt (48) ma tylko trzy punkty przewagi nad czwartym Deportivo.

Zobacz wyniki meczów 24. kolejki Primera Division

Dowiedz się więcej na temat: kolejka | Madryt | Valladolid | Primera Division | Real | Real Sociedad