Primera Division: Mallorca groźna dla wszystkich

Na początku drugiej połowy piłkarze lidera hiszpańskiej ekstraklasy, Valencii, przegrywali z Rayo Vallecano i to na własnym stadionie 0:2. Mimo to miejscowi pokazali wielką klasę i w ostatniej minucie wyrównali, zdobywając jeden punkt. Jednak wygrało Deportivo i piłkarze z Galicji, którzy tak dobrze radzą sobie w Lidze Mistrzów, zrównali się punktami z Valencią.

Bezdyskusyjne zwycięstwo na Santiago Bernabeu odnieśli także piłkarze Realu Madryt. Trzeci zespół w tabeli rozgromił Las Palmas aż 5:1. Dwie bramki dla "królewskich" zdobył Fernando Hierro, ale trafiali do siatki rywali także Guti, Raul i Savio.

Kolejny mecz wygrali także piłkarze z Realu Mallorca. W poprzedniej kolejce pokonali na wyjeździe Real Sociedad. Tym razem wygrali u siebie z bardzo solidną Numancią i po kiepskim początku sezonu teraz piłkarze z wyspy grają coraz lepiej i potwierdzają, że wszyscy muszą się z nimi liczyć. Przecież podopieczni trenera Luisa Aragonesa przed tymi meczami pokonali u siebie Barcelonę i na wyjeździe Real Madryt. Tak więc Mallorca wygrywała w ostatnich czterech kolejkach.