Primera Division: Klasyk na remis

Real Madryt zremisował na Santiago Bernabeu 1:1 z Barceloną w piłkarskim klasyku 30. kolejki Primera Division. Stratę punktów przez "Królewskich" wykorzystało Deportivo, które w niedzielę pokonało FC Sevilla 3:1 i ma już tylko "oczko" straty do lidera.

Szlagier w Madrycie miał być łatwą przeprawą Królewskich, tymczasem był dla nich prawdziwą drogą przez mękę. Zaczęło się po myśli podopiecznych Vicente Del Bosque, bowiem w 16. minucie Makelele zagrał długą piłkę na Raula, który odegrał głową do Ronaldo, a Brazylijczyk płaskim strzałem przy słupku pokonał argentyńskiego golkipera Barcy Bonano.

Gol ten nadmiernie uspokoił chyba poczynania piłkarzy Realu, bowiem później na placu gry przez długi czas dominowali katalończycy. Ukoronowaniem tej przewagi była akcja w 31. minucie spotkania. Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę po strzale głową Kluiverta odbił przed siebie Casillas, który co prawda obronił jeszcze dobitkę Sorina, ale przy mocnej poprawce Luisa Enrique był już bezradny.

Jeszcze przed przerwą Barcelona mogła objąć prowadzenie, ale doskonałych sytuacji nie wykorzystali Kluivert i Overmars. W drugiej połowie nadal przeważali podopieczni Radomira Antica, ale ostatni kwadrans należał już do Królewskich. Najpierw indywidualną akcję przeprowadził Figo, strzał Portugalczyka z trudem obronił Bonano. W 79. minucie po strzale głową Ronaldo Barcelonę przed utratą bramki uchroniła poprzeczka, a w doliczonym czasie gry (Real grał juz w w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Salgado) mocny strzał Zidane'a znakomicie wypiąstkował Bonano.

Na Estadio Riazor już do przerwy Deportivo prowadziło z Sewillą 2:0 po golach Victora i Roya Makkaya. Niedługo po wznowieniu kontaktową bramkę dla gości zdobył Antonito, ale to wszystko na co tego dnia stać było przyjezdnych. Grający od 65. minuty w "10" (czerwona kartka dla Davida) piłkarze z Sewilli stracili jeszcze jednego gola - jego strzelcem był znów Makkay.

Zobacz wyniki meczów 30. kolejki Primera Division.

Dowiedz się więcej na temat: kolejka | Real | remis | klasyk | Primera Division