Primera Division: Kameleonowa forma Barcelony

Tym razem piłkarze Barcelony mają wreszcie powody do zadowolenia. Rozgromili oni na Wyspach Kanaryjskich Tenerife 6:0, a Patrick Kluivert zdobył w tym meczu aż cztery bramki.

Zresztą Holender w drugiej połowie zaliczył klasyczny hat trick zdobywając między 49. a 71. minutą trzy bramki dla najbardziej chyba nierówno grającego zespołu Primera Division. Przecież Barcelona dopiero co przegrywała z Rayo Vallecano i Osasuną na Camp Nou, by teraz rozgromić innego ligowego średniaka, Tenerife.

Do meczu na szczycie doszło na boisku Deportivo La Coruna. Niestety, piłkarze Depor sprawili spory zawód swoim kibicom, których przybyło na El Riazor 28 tysięcy. Jeszcze raz musieli oni przekonać się ile znaczy dla ich zespołu nieobecność Brazylijczyka Djalminhi. Alaves grało bardzo umiejętnie i dzięki temu wywiozło z Galicji trzy punkty.

Z kolei komplet punktów wywiozła z Balearów Celta Vigo. Pokonała ona Mallorcę po bramce Jesuliego i dzięki po sobotnich grach awansowała na pozycję lidera rozgrywek.