Primera Division: Inauguracyjna porażka Realu

Od porażki rozpoczęli ligowy sezon piłkarze Realu Madryt. W pierwszym meczu sezonu 2001/2002 przegrali wyjazdowy mecz z CF Valencią 0:1. Bramkę w 8. minucie spotkania zdobył Miguel Angel Angulo.

Bardzo przeciętnie wypadł debiut ligowy w barwach Realu Francuza Zinedine'a Zidane'a. Równie przeciętnie grał Luis Figo, którego frustracja ukarana została w ostatniej minucie meczu czerwoną kartką. Inna sprawa, że obaj piłkarze, zwłaszcza Zidane, byli często bezpardonowo powstrzymywani przez piłkarzy Valencii.

Zespół ten zagrał bardzo dobre spotkanie i dzięki temu nie widać było ubytków kadrowych. A przecież nie grali tacy piłkarze jak: Mendieta, Angloma czy Baraja.

Real wyraźnie rozczarował swoich fanów, ale sam trener Vicente del Bosque, jak i jego podopieczni proszą o cierpliwość.

Udanie nowy sezon rozpoczęli piłkarze Deportivo La Coruna, którzy pokonalli na inaugurację na własnym boisku Valladolid aż 4:0. Łupem bramkowym podzielili się Victor, Valeron, Makaay i Tristan.

Dwa celne trafienia Patricka Kluiverta dały Barcelonie trzy punkty w potyczce na inaugurację sezonu z beniaminkiem Primera Division Sevillą. Na Sanchez Pizjuan gospodarze ulegli katalońskiemu klubowi 1:2. W pierwszym składzie nie pojawił się Javiera Saviolę. Carles Rexach wpuścił Argentyńczyka na boisko dopiero po godzinie gry zmieniając Fabio Rochembacka, który asystował przy pierwszym golu Holendra.