Primera Division: I znów Owen

Michael Owen imponuje skutecznością w Realu Madryt. Reprezentant Anglii w ostatnich czterech meczach "Królewskich" strzelił cztery gole. Tym razem były gracz FC Liverpool wpisał się na listę strzelców w spotkaniu 9. kolejki Primera Division z Getafe 2:0.

Owen trafił do siatki w 28. minucie, wykorzystując błąd obrońców Getafe i płaskim strzałem pokonał Sancheza Broto. Wynik ustalił dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem sędziego Ronaldo. Bramkarz beniaminka nie zdołał złapać piłki po silnym strzale Raula, a dobitka w wykonaniu Brazylijczyka była tylko formalnością.

Real, mimo zwycięstwa, po raz kolejny nie zachwycił. Bardzo dobrze w bramce Realu spisywał się Iker Casillas, który kilkakrotnie ratował swój zespół przed stratą gola.

W niedzielę jubileusz obchodził Raul Gonzalez Blanco. Dziesięć lat temu napastnik "Królewskich" zadebiutował w zespole z Santiago Bernabeu.

Wicelider tabeli Primera Division FC Sevilla przegrał na wyjeździe z Realem Saragossa 0:3. Dwukrotnie do siatki gości trafił Villa. Jednego gola "dorzucił" Galletti.

Nadal słabo spisuje się Deportivo La Coruna. Na El Riazor, Deportivo zaledwie zremisowało bezbramkowo z Albacete.

Dzięki wygranej Real Madryt awansował na trzecie miejsce w tabeli, mając na koncie 16 punktów. Punkt więcej od "Królewskich" ma zajmująca drugie miejsce FC Sevilla. Liderem pozostaje FC Barcelona (23 pkt).