Prezes Wisły: Może być Anderlecht

- Jak będzie dobry kontrahent i Maciek Żurawski zechce, to Wisła pomoże w jego transferze - powiedział Tadeusz Czerwiński, prezes Wisła Kraków SSA, który był gościem czata na INTERIA.PL.

Odpowiadając na pytania naszych internautów przyznał także, iż Wisła wiele lat temu interesowała się Milanem Barosem, napastnikiem reprezentacji Czech.

Reklama

bizkit: Jak Pan sądzi czy Wisła jest wystarczająco przygotowana do eliminacji LM?

Tadeusz Czerwiński: Sądzę, że tak. Zważywszy na potencjał, jakim dysponuje w tej chwili Wisła - tutaj chylę czoła przed właścicielem panem Bogusławem Cupiałem oraz wysokiej jakości warsztatem, jakim dysponuje pan trener Kasperczak oraz jego sztab szkoleniowy.

allicja19: Jaki jest obecny stan finansów klubu? Czy są planowane jeszcze jakieś zmiany kadrowe?

Tadeusz Czerwiński: Jak każde szanujące się przedsiębiorstwo, swojego stanu nie ujawnia się - jak Państwo wiecie, dobrze się mamy. Jeżeli chodzi o wzmocnienia, sami Państwo widzicie, że tak dobrej drużyny jeszcze nie było w dziejach Wisły. Pozostaje tylko grać i wygrywać.

kamil1923: Co pan sadzi o polskiej piłce a zarazem o naszej 1. lidze?

Tadeusz Czerwiński: Niestety, poziom naszej ekstraklasy jest zróżnicowany. Są cztery drużyny ścisłej czołówki, resztę bym nazwał poziomem wyrównanym - powiedzmy średnim - co nie znaczy, że w naszej lidze każdy z każdym może wygrać czy przegrać.

mhggfdd: Panie prezesie czy nowa umowa z Erą będzie obowiązywać dłużej niz jeden rok? Co z umowami z Mastercard i BPH?

Tadeusz Czerwiński: O ile chodzi o Erę jesteśmy w ostatnim stadium rozmów, wszystko jest na dobrej drodze. Konkretnej odpowiedzi będę mógł udzielić w przyszłym tygodniu. Jeżeli chodzi o Master Card, jest to w kręgu naszego zainteresowania, ale wpłynęły oferty jeszcze z innych banków, w związku z czym będziemy jeszcze porównywać oferty. Na pewno coś się z tego urodzi.

Sexi_Milan: Czy Maciej Żurawski odejdzie, jak Wisła nie awansuje do Ligi Mistrzów?

Tadeusz Czerwiński: Analogiczna sytuacja, jak w przypadku Mirka Szymkowiaka - jak będzie dobry kontrahent i Maciek zechce, to Wisła pomoże.

Radagast_TS: Na jakiego rywala chciałby Pan, że Wisła trafiła w III rundzie kw. LM?

Tadeusz Czerwiński: Zawsze się mówi, że jak spaść z konia, to z dobrego. Ja jednak chciałbym, aby to był rywal podobny klasie do Wisły, a dopiero w rozgrywkach grupowych Wisła pokaże na co ją stać - a wtedy może być nawet Real.

Ajronek: Jak klub zamierza rozwiązać problem ewentualnego transportu kibiców na Stadion Śląski?

Tadeusz Czerwiński: Myślę, że w Wiśle ta organizacja transportu kibiców jest w miarę dobrze rozwiązana, miejmy najpierw taki kłopot, ale uważam, że droga kolejowa byłaby najbardziej ekonomiczna i najszybsza.

Ts_Wisła_1906: Podczas EURO 2004, usłyszałem jak komentator mówił: "A teraz przy piłce Milan Baros, ten wspaniały piłkarz którym interesowała się Wisła Kraków". Czy to prawda że się nim interesowaliście?

Tadeusz Czerwiński: Raz jeden jedyny, przed wielu laty, kiedy trenerem Wisły był jeszcze Orest Lenczyk, Wisła go oglądała, ale zaproponowana kwota miliona dolarów była nie do zaakceptowania.

fanka_piłki: Czy jest Pan za tym aby liga znów liczyła 16 zespołów?

Tadeusz Czerwiński: Nie mam zdania. Należałoby się zastanowić w przyszłości, czy nie zrobić ligi mniejszej, po to by częściej grały ze sobą silniejsze drużyny.

Usulovski: Pamięta Pan swój pierwszy mecz na Wiśle?

Tadeusz Czerwiński: Pamiętam jeden z pierwszych - nie wiem, czy był to pierwszy, reprezentacja Budapesztu i reprezentacja Krakowa i nawet pamiętam, kto zdobył bramkę dla Krakowa. Był to Józef Browarski, z podania Manieckiego z Wisły - strzelił okienko w stronę Błoń.

kibic_Wisły!!!: Czy w trzeciej rundzie eliminacji do Champions League chciałby Pan aby Wisła trafiła na Anderlecht?

Tadeusz Czerwiński: Nie ma przeciwskazań - nawet może dobrze, bo z tą drużyną jesteśmy w stanie powalczyć. Dodatkowego smaczku dałoby wyzwolenie adrenaliny przez naszych piłkarzy przeciwko Anderlechtowi - choćby przez chęć rewanżu.

Dowiedz się więcej na temat: Wisła Kraków | Żurawski | anderlecht | Tadeusz Czerwiński | Czerwiński | Wisła

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje