Prezes Comarchu: Nie boimy się derbów Krakowa

Gościem dzisiejszego czata w INTERIA.PL był profesor Janusz Filipiak - prezes firmy ComArch, głównego sponsora Cracovii.

Profesor Filipiak rozmawiał z internautami o klubie, jego przyszłości i celach zespołu, jakie stawia zarząd Cracovii przed rundą wiosenną. Nasz gość podkreślił, że jest zadowolony z wyników jakie jesienią uzyskała krakowska drużyna i liczy w przyszłym roku na powrót popularnych "Pasów" w szeregi ekstraklasy.

Reklama

Franko2003: Czy Pana zdaniem Cracovia awansuje do I ligi?

Prof. Janusz Filipiak: Robimy wszystko, żeby weszła. Jako sponsorzy, zarząd, współwłaściciele. Nie ukrywam, że taki jest cel.

falco30: Czy stać Pana na 1. ligę?

Prof. Janusz Filipiak: Wydaje się, że tak. Pieniądze, jakie płacimy za sponsoring są wyższe niż budżet większości klubów pierwszoligowych. I są to realne pieniądze.

edsonarantes: Jak zarząd Cracovii zamierza walczyć z tymi, którzy pod flagą Cracovii sieją postrach w całej Polsce?

Prof. Janusz Filipiak: Według mnie na jesieni z kibicami nie było źle. Do tego stopnia, że na ostatnim jesiennym meczu w Jaworznie nasi kibice dostali brawa od policji... Problemem jest ta reputacja, jaka się ciągnie za nami. Chociaż jest to część tradycji klubu.

kuba_nowahuta: Marzy pan o karierze takiej jaką robi Drzymała z Groclinem ?

Prof. Janusz Filipiak: Celem inwestowania w Cracovię nie jest moja popularność osobista, ale promocja "brandu" Comarch.

wojtek20_Opravcy: Czy wg Pana wyprawa trenera Jonczyka do Brazylii przyniosła zamierzone efekty?

Prof. Janusz Filipiak: Bezpośrednim celem wyprawy nie było sprowadzenie piłkarza. Celem było poznanie międzynarodowego rynku transferowego oraz organizacji futbolu brazylijskiego. Oprócz własnych doświadczeń trener przywiózł dużo materiałów filmowych i pisemnych. Musimy mieć takie doświadczenia a nie polegać tylko na międzynarodowych menedżerach.

kuba_nowahuta: Jest pan zadowolony z frekwencji na meczach ?

Prof. Janusz Filipiak: Tak, biorąc pod uwagę jakość stadionu i fakt, że to II liga, jestem zadowolony.

szwaya: Jak pan ocenia postawę Łukasza Kubika? Czy nie czuje się pan rozczarowany jego grą i nie ma poczucia, że został niejako nabity w butelkę?

Prof. Janusz Filipiak: Zawsze jest ryzyko przy transferze piłkarzy. Ważne jest to, że Łukasz Kubik sam z siebie nie jest zadowolony.

Jurol: Wczoraj był widziany pewien napastnik niedaleko stadionu Cracovii , czy może pan zdradzić jego nazwisko i ewentualnie powiedzieć, czy umowa z nim została podpisana?

Prof. Janusz Filipiak: Zakazałem udzielania wszelkich informacji na temat dyskutowanych transferów. Piłkarze, których chcemy, natychmiast dostają oferty od konkurencji, najczęściej abstrakcyjne. To jest już teraz element walki o I ligę.

RKS_RADOMSKO_FAN: Jaki jest budżet Cracovii na przyszłą rundę?

Prof. Janusz Filipiak: Budżet będzie taki, jaki będzie potrzebny. Waha się on w granicach 5 mln zł.

ritta-72: Skąd się wzięło Pana Profesora zamiłowanie do piłki nożnej i dlaczego Comarch sponsoruje właśnie Cracovię?

Prof. Janusz Filipiak: Jeszcze raz powtarzam, że sponsoring Cracovii ma przede wszystkim wymiar biznesowy. Za pomocą znanego brandu Cracovii chcemy promować brand Comarch.

dreszer: Dlaczego w Cracovii nie szkoli się młodzieży, a może jest inaczej?

Prof. Janusz Filipiak: Faktem jest, że przykładamy za mało wagi do szkolenia młodzieży, ale szkolimy ją. Temat jest dla mnie ważny, ale dopiero Cracovia w I lidze pozwoli przyciągnąć nam zdolnych juniorów.

falco30: Nie boi się Pan derbów z Wisłą?

Prof. Janusz Filipiak: Na pewno się nie boimy. Wg mnie problem kibiców w tej chwili jest trochę przejaskrawiany. Co nie oznacza, że nie przykładamy dużej wagi do bezpieczeństwa widowiska.

bogdan_egypt: czy nie widzi Pan ze polska piłka nożna jest przeżarta korupcja i układami?

Prof. Janusz Filipiak: Nie to jest problemem... Problemem jest duże zadłużenie klubów i mimo tego podpisywanie z piłkarzami abstrakcyjnych kontraktów. Wczoraj w Tempie przeczytałem, że jeden z prezesów powiedział piłkarzowi, że jak nie podpisze nowego kontraktu, to nie dostanie pieniędzy za stary.... Prawdopodobnie ten prezes nie ma pieniędzy ani na stary kontrakt, ani na nowy.

Czy ComArch liczy kiedyś na zyski z Cracovii ?

Prof. Janusz Filipiak: W tej chwili wprowadzamy do statutu Cracovii zmianę, która określa, że wszystkie zyski będą zatrzymywane w spółce Cracovia. Wyraźnie mówimy, że chcemy osiągnąć głównie cel marketingowy. Natomiast chcemy, aby klub był dochodowy .

Egon19.: Czy pokochał Pan już Cracovię tak, że nie może Pan bez niej wytrzymać?

Prof. Janusz Filipiak: Mamy trwałe związki ekonomiczne. Tym sposobem jesteśmy za Cracovię odpowiedzialni. To więcej niż miłość... które bywa uczuciem ulotnym.

Jakiemu klubowi Pan kibicował gdy był Pan małym chłopcem?

Prof. Janusz Filipiak: Zawiszy Bydgoszcz, wtedy ze Zbigniewem Bońkiem.

Dragon_21: Jaki jest Pana ulubiony klub z zagranicy?

Prof. Janusz Filipiak: Na pewno najbardziej widowiskowy jest Real, sympatię budzi Manchester United. Nie lubię gry klubów niemieckich i włoskich, mało wiem o lidze francuskiej.

toni23: Czy Cracovia po awansie do pierwszej ligi będzie walczyła o europejskie puchary, czy będzie bronić się przed spadkiem?

Prof. Janusz Filipiak: Ponieważ Comarch jest firmą , która eksportuje, będziemy walczyć o europejskie puchary.

Zobacz pełną relację z czata

Dowiedz się więcej na temat: budżet | Cracovia | Comarch | Janusz Filipiak | Filipiak

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama