Prezent dla Fergusona, Kuyt bohaterem Anfield Road

Menedżer Manchesteru United Alex Ferguson, który w poniedziałek będzie świętował 20-lecie pracy na Old Trafford, otrzymał wspaniały prezent od swoich piłkarzy. "Czerwone Diabły" w meczu 11. kolejki bez trudu pokonali Portsmouth 3:0 (2:0).

Po niespełna kwadransie gracze Fergusona prowadzili 2:0. Już w 3. minucie Louis Saha wykorzystał rzut karny podyktowany za nieprzepisowe zatrzymanie Wayne'a Rooneya przez Dejana Stefanovica. Kilka minut później wspaniałym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Cristiano Ronaldo. Wynik meczu ustalił w 66. minucie Nemanja Vidic.

Trzy punkty zainkasował także Liverpool. Podopieczni Rafaela Beniteza na Anfield Road pokonali Reading 2:0 (1:0). Bohaterem spotkania był zdobywca obu goli dla "The Reds Dirk Kuyt.