Premiership: Wygrane MU i Arsenalu

Żadna z drużyn walczących o mistrzostwo Anglii nie zgubiła punktów w 34. kolejce spotkań. Manchester United pokonał u siebie Blackburn Rovers 3:1, a Arsenal wygrał w Middlesbrough 2:0.

Mecz w Manchesterze rozpoczął się zgodnie z przewidywaniami. W 20. minucie Ruud Van Nistelrooy po centrze Davida Beckhama strzałem głową otworzył wynik meczu. Trzy minuty później Berg wygrał pojedynek główkowy w polu karnym i zrobiło się 1:1. MU kontrolowało przebieg wydarzeń na boisku, ale grało wolniej od rywali. Kilka razy Fabien Barthez udanymi interwencjami zapobiegał utracie kolejnego gola. "Czerwone Diabły" wyszły na prowadzenie w 41. minucie,kiedy to strzał będącego ostatnio w świetnej dyspozycji Paula Scholesa wylądował w bramce Blackburn.

Na drugą połowę meczu już nie wyszedł francuski bramkarz Barthez, a zastąpił go sprowadzony z Valladolid Hiszpan Ricardo. W 48. minucie bramkarz MU obronił rzut karny strzelany przez Davida Dunna. Zamiast remisu w 61. minucie było już 3:1 dla MU, a do siatki rywali znów trafił Scholes.

Arsenal Londyn znów pokazał, że lepiej gra na wyjeździe niż u siebie. Tym razem podopieczni Arsene Wengera pokonali Middlesbrough 2:0. Łupem bramkowym podzielili się Francuzi Sylvain Wiltord i Thierry Henry.

W 168. derby Liverpoolu lepsi okazali się The Reds. Bramki Michaela Owena i Danny Murphy'ego dały zwycięstwo podopiecznym Gerarda Houliera. Honorowe trafienie dla Evertonu uzyskał strzałem z rzutu karnego David Unsworth.