Premiership: Remis Liverpoolu

Klub Jerzego Dudka, FC Liverpool zremisował 1:1 na Anfield Road z Middlesbrough w spotkaniu 27. kolejki Premiership.

Prowadzenie dla zespołu Steva McLarena w 38. minucie zapewnił strzałem z rzutu wolnego Kameruńczyk Geremi. Wyrównującego gola dla "The Reds" zdobył, po akcji Michaela Owena, Norweg John Arne Riise.

Drużyna Middlesbrough tym spotkaniem przełamała złą passę ośmiu wyjazdowych meczów bez strzelenia bramki. Goście sobotniego meczu w końcówce mieli więcej okazji do strzelenia bramek, ale dwukrotnie bardzo udanie interweniował Jerzy Dudek. Raz wybronił groźny strzał Geremiego, a potem Michaela Rickettsa.

Efektowne wyjazdowe zwycięstwo zanotowali piłkarze Chelsea Londyn. Podopieczni Claudio Ranieriego po bramkach najskuteczniejszych swoich piłkarzy; Zoli, Gudjohnsena i Hasselbainka pokonali 3:1 na St.Andrews miejscowe Birmingham City.

W zespole Steve Bruce'a zadebiutował Piotr Świerczewski. Polak zastąpił w 52. minucie Jeffa Kennę i miał udział w wywalczeniu rzutu karnego (podawał do faulowanego Morrisona), po którym gospodarze zdobyli honorową bramkę.

Jutro derby Manchesteru i arcyciekawie zapowiadające się spotkanie Newcastle-Arsenal.