Premiership: Newcastle wygrało z Chelsea

Samobójcza bramka Jimmy Floyda Hasselbainka pomogła Newcastle United pokonać Chelsea Londyn 2:1 w meczu 29. kolejki Premiership.

"Sroki" zrównały się punktami z drugim w tabeli Manchesterem United i uciekły goniącej ich Chelsea.

Mecz Liverpoolu z Manchesterem United zostały przełożone ze względu na mecz tych drużyn w Pucharze Ligi.

W 31. minucie Hugo Viana dośrodkował piłkę w pole karne londyńczyków, a Hasselbaink kopnął ją do własnej bramki. Sześć minut później Frank Lampard wyrównał na 1:1. Bramkarz Newcastle Shay Given odbił przed siebie strzał Mario Stanica, a wobec dobitki Lamparda był już bezradny.

W 53. minucie Olivier Bernard wykorzystał dobre podanie Viany i przerzucił piłkę nad interweniującym bramkarzem, Carlo Cudicinim.

W pierwszym występie w tym sezonie Brazylijczyk Juninho uratował remis dla Middlesbrough w meczu z Evertonem. Od sierpnia ubiegłego roku pomocnik ten leczył kontuzję kolana, której nabawił się w przedsezonowym sparingu. Do Middlesbrough trafił tuż przed sezonem z Atletico Madryt.

W 74. minucie meczu przy stanie 0:1 Juninho wyrównał po podaniu Massimo Maccarone. Wcześniej (w 23. minucie) bramkę dla Evertonu zdobył Steve Watson.

Już drugie zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze West Ham United. Tym razem w derby Londynu pokonali oni Tottenham Hotspur 2:0. W 31. minucie Jermain Defoe podał do byłego gracza " Kogutów" Lesa Ferdinanda, który otworzył wynik meczu. Zamknął go dwie minuty po przerwie Michael Carrick.