Premiership: MU z powrotem na czele, Liverpool pokonał Newcastle

Manchester United powrócił na prowadzenie w tabeli angielskiej ekstraklasy piłkarskiej po zwycięstwie nad Tottenhamem Hotspur 4:0 w meczu 29. kolejki.

Po dwa trafienia dla zespołu gospodarzy uzyskali Beckham i Van Nistelrooy. Zespół z Londynu od 43. minuty grał w "10", bowiem za niesportowe zachowanie z boiska usunięty został Taricco.

MU ma na koncie 61 punktów i o jedno "oczko" wyprzedza Arsenal, który po wtorkowej wygranej nad Derby County 1:0 zajmował przez chwile fotel lidera.

Trzecią lokatę z 59 punktami zajmuje Liverpool, który w imponującym stylu wygrał na Anfield Road z Newcastle United 3:0. Danny Murphy zdobył dwa gole dla miejscowych w meczu opóźnionym o 30 minut z powodu awarii zasilania. W bramce drużyny Liverpoolu zagrał Jerzy Dudek, zaliczając dobry występ. Newcastle, który jeszcze niedawno był liderem, zajmuje teraz czwartą lokatę.