Premiership: MU krok od tytułu!

Hat-trick Ruuda van Nistelrooya i jedno trafienie Davida Beckhama sprawiły, że tytuł mistrzowski za sezon 2002/03 jest dla Manchesteru United na wyciągnięcie ręki.

"Czerwone Diabły" pokonały na Old Trafford Charlton Athletic 4:1 i do zakończenia sezonu zostało im do rozegrania już tylko jedno spotkanie.

Jeśli Arsenal nie wygra jutro z Leeds United, tytuł najlepszej drużyny Premiership wróci do Manchesteru.

Spotkanie z Charltonem, które obejrzało z trybun ponad 67 721 kibiców było wyrównane tylko do 32 minuty. Wynik meczu otworzył Beckham w 11. minucie, ale chwilę później katastrofalny błąd popełnił bramkarz MU Roy Carroll, który zastąpił między słupkami Fabien Bartheza. Carroll wyszedł za pole karne w prawą stronę, aby wykopać piłkę, jednak kopnął ją po ziemi wprost pod nogi Duńczyka Clausa Jensena, który precyzyjnym strzałem z 35 metrów doprowadził do remisu.

W 32. minucie van Nistelrooy dał prowadzenie podopiecznym Alexa Fergusonam, a pięć minut później po jego strzale było już 3:1. Wynik meczu "Latający Holender" ustalił w drugiej połowie, kiedy to w 53. minucie skompletował hat-trick. Po tym meczu Van Nistelrooy z 23 bramkami prowadzi w klasyfikacji strzelców.

- Przede wszystkich chcieliśmy wygrać, ale strzelone trzy bramki sprawiły, że będę miał miły dzień. Cały zespół zagrał dobrze. Stwarzamy wiele sytuacji i pozostali zawodnicy bardzo mi pomagają w strzelaniu goli - powiedział po meczu van Nistelrooy. - Wciąż koncentrujemy się na ostatnim meczu. Na razie nie ma mowy o świętowaniu zdobycia tytułu - dodał Holender.

Niespodziewanej porażki na Anfield Road doznał Liverpool. Pierwsi bramkę zdobyli The Reds po celnym strzale Milana Barosa z 6 metrów. W 74. minucie Nicolas Anelka wyrównał z rzutu karnego, a w ostatniej minucie spotkania strzelił bramkę na wagę zwycięstwa dla City. Napastnicy The Reds poza Barosem nie potrafili znaleźć recepty na świetnie spisującego się bramkarza City Petera Schmeichela.

Paolo di Canio wchodząc z ławki rezerwowych strzelił zwycięską bramkę dla West Ham United w 70. minucie w spotkaniu z Chelsea. The Hammers potrzebowali tej wygranej w walce o utrzymanie się w Premiership. Chelsea, aby zapewnić sobie udział w Lidze Mistrzów, będzie musiała wygrać w ostatniej kolejce z Liverpoolem.