Premiership: MU już drugi

Manchester United ma najwyraźniej kryzys za sobą. W meczu kończącym 21. kolejkę Premieship "Czerwone Diabły" odprawiły z Old Traford Newcastle 3:1.

Dzięki szóstemu triumfowi z rzędu Manchester wspiął się już na drugie miejsce w tabeli (dwa punkty za liderem Leeds United) wyprzedzając lepszą różnicą bramek Arsenal i swego wczorajszego rywala. Punkt mniej, ale i również jedno spotkanie zaległe ma Liverpool.

Pierwszą bramkę, już w 24 minucie zdobył po akcji Ole Gunnara Solskjaera i Mikaela Silvestre - Ruud van Nistelrooy. Na 2:0 podwyższył Paul Scholes, który 50. bramką w karierze i również 50. MU w sezonie uczcił swój 300. występ na ligowych boiskach. Jubilat był też autorem trzeciej bramki dla gospodarzy. Honorowego gola dla Newcastle zdobył Alan Shearer w 69. minucie meczu.

W drugim meczu po samobójczym trafieniu Horacio Carbonari Fulham ograła Derby 1:0.