Premiership: Liverpool wreszcie wygrywa

Drugie kolejne wyjazdowe zwycięstwo zanotowali piłkarze Liverpoolu. Przed tygodniem "The Reds" pokonali Southampton, teraz w meczu 26. kolejki wygrali łatwo 3:0 w Londynie z West Ham United.

Jerzy Dudek rozegrał bardzo dobre spotkanie i kilka razy popisał się udanymi interwencjami. Efektowna była zwłaszcza parada polskiego bramkarza po strzale Paolo Di Canio w drugiej połowie.

Na Upton Park zabójcze dla popularnych "Młotów" okazały się rzuty rożne wykonywane przez "The Reds". Spotkanie rozstrzygnęło się praktycznie między 7. a 9. minutą. Wówczas to, po dośrodkowaniach z kornerów, bramki dla podopiecznych Gerarda Houlliera zdobyli Czech Milan Baros oraz Steven Gerrard.

Po przerwie, w podobny sposób zwycięstwo Liverpoolu przypieczętował Emile Heskey. Wykorzystał on dokładne zgranie piłki od Fina Hyypii i strzałem głową pokonał golkipera West Ham Davida Jamesa.

Po 26. kolejkach Premiership, Liverpool zgromadził 42 punkty i zajmuje 6. miejsce w tabeli ze stratą 14 "oczek" do liderującego Arsenalu.