Premiership: Diabły rozgromiły Świętych

Manchester United rozgromił Southampton 6:1 w meczu 18. kolejki angielskiej Premiership. Hat-trickiem popisał się Holender van Nistelrooy, który odzyskuje skuteczność. Pozostałe bramki dla "Czerwonych Diabłów" zdobyli Solskjaer, Roy Keane oraz Phill Neville.

Manchester dzięki wywalczonym trzem punktom przeskoczy w tabeli piłkarzy Leeds United, którzy przegrali na Elland Road z Newcastle United 3:4. Zwycięską bramkę w 89. minucie strzelił Nolberto Solano. Podopieczni trenera Bobby Robsona pokazali, że nie przypadkowo są liderami ligi angielskiej. Przypomnijmy, że we wtorek "Sroki" pokonały na Highbury Arsenal Londyn 3:1.

Tym razem jednak Arsenal pokazał klasę. Ograł Liverpool na Anfield Road. Po golach Henry'ego i Ljungberga Arsenal prowadził już 2:0. Jednak wprowadzony po przerwie Jari Litmanen strzelił kontaktową bramkę dla Liverpoolu, który od 36. minuty grał w przewadze jednego piłkarza. W tym momencie bowiem czerwoną kartkę, zbyt pochopnie pokazaną przez sędziego, obejrzał Holender Bronckhorst.